Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Sport / Krajský přebor škol v orientačním běhu

Krajský přebor škol v orientačním běhu

Je středa 10. května 2017 a já místo, abych šla do školy, tak si balím své běžecké oblečení a spolu s dalšími orientačními běžci z našeho gymnázia se vydáváme do Pardubic na Krajský přebor škol v orientačním běhu. Trať se nachází v parku Na Vinici, ale běháme i v bývalém vojenském prostoru. Mapy jsou sice lehké, ale i tak děláme menší či větší chyby.

A jak se nám tedy vedlo? V kategorii D7R si pro 1. místo doběhla Terka Brožková, která vyhrála o jednu vteřinu. Na bednu se dostala ještě Lucka Brožková (D9R), Jonáš Koditek (H9R) a Johan Skalický (HS). Všichni tři jsme obsadili 3. místo. Naše gymnázium skončilo celkově třetí, jak v kategorii základních škol, tak i v kategorii středních škol. Bohužel jsme ale do celostátního finále nepostoupili. Myslím si ale, že to byl podařený závod, a že se snad příští rok do celostátního finále probojujeme.