Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Sport / Ohlédnutí za šachovými soutěžemi

Ohlédnutí za šachovými soutěžemi

Naší účasti v republikovém kole předcházela během roku kola nižší, kde jsme byli úspěšní v obou kategoriích.

Kategorie 6. – 9. tř. ZŠ

Převážně dívčí (!) družstvo ve složení Veronika Šmajzrová (4.B), Veronika Holásková (3.B), Kateřina Dudlová (2.B) a Michal Šmajzr (4.B) vyhrálo okresní kolo v Lanškrouně (mezi 12 týmy), v krajském kole ve Svitavách skončilo na 4. místě, což už na další postup nestačilo.

Kategorie SŠ

Zde se hrálo (rovněž ve Svitavách) hned krajské kolo, postavili jsme dvě družstva. Za áčko hráli Václav Grundman (6.B), Vít Holásek (6.B), Vojtěch Holásek (5.B) a Lukáš Paukert (7.B). Dosáhli na 2. místo, což znamenalo vysněný postup na republiku! Béčko tvořili vesměs žáci 6.B: Matěj Bartoš, Jan Kleisl, Martin Bartoň, Vojtěch a Ondřej Coufalovi. V konkurenci většinou závodních hráčů nepropadli, skončili desátí.