Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Sport / Pohyb v souladu s hudbou se těší stálé oblibě

Pohyb v souladu s hudbou se těší stálé oblibě

Rytmické melodie v tělocvičně ozářené zimním sluncem rozezvučely školu v předposlední pracovní den před Ježíškem, 20.12.2012. Konala se totiž tradiční soutěž, již tak typická pro předvánoční čas v naší škole, která si nachází oblibu i u mužské populace. Přes 80 závodníků a závodnic ze 6-ti škol okresu si zacvičilo /někteří úplně poprvé v životě/ na temperamentní rytmy pod vedením jedinečné cvičitelky Lucie Tvrdoňové z Potštejna. Tělocvičnu opět skvěle nazvučil Jarda Mikyska z Letohradu, který nám také stihl udělat pár pěkných fotografií.

Naše škola byla vidět na stupních vítězů v obou kategoriích, kdy se v mladší skupině svým milým pohybovým projevem ukázala naše kvartánka Tereza Kalousová na třetím místě. V kategorii středních škol už žádné medailové místo neuniklo jak našim dívkám, tak ani našim mužům. Zvítězila skvělá Bára Čápová, za ní skončila bezchybná Dominika Veselá a třetí Natálie Hrdinová, u které rozhodčí ocenili mimo dobrou techniku i přitažlivý tzv. showmanship.

Chlapecký tým na podiu vedl vítěz Adam Neubauer, který jednotlivé sestavy zvládal hravě i s neskutečným výrazem, a za ním na druhém místě Petr Kalousek s poněkud fotbalovějším pojetím nenechal rozhodčí také v klidu. Třetí Martin Lang je dokladem toho, že i muži mají blízko k tanci.

Je dobře, že se celý závod nesl v duchu přátelství nejen mezi závodníky, ale i pedagogy, ať už tvořili doprovod svých svěřenců, nebo se uplatnili jako rozhodčí. Tím vlastně nakonec vyhráli všichni.