Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Sport / Lyžařský kurz 2.B

Lyžařský kurz 2.B

Část naší třídy (24 žáků) se ve dnech od 24. 2. do 1. 3. zúčastnila lyžařského kurzu na Dolní Moravě. Ubytováni jsme byli v horském hotelu Morava.

Na sjezdové lyže jsme chodili do dvou krásných skiareálů. Nejvíce jsme si asi užili v areálu U Slona, kde někteří z nás jeli poprvé na „sedačkové“ lanovce. Zúčastnili jsme se také výcviku na běžkách, který jsme absolvovali ve dvou skupinách. Zkušenější s panem profesorem Faltou a ti, kteří jezdí méně či vůbec s panem profesorem Chvátilem a paní profesorkou Peškovou.

Ke konci kurzu pro nás byly uspořádány závody. V obřím slalomu v dívčí kategorii zvítězila Dagmar Prášilová a v chlapecké Šimon Tesař. Tentýž den odpoledne se závodilo také v běhu na běžkách, kde nejlepší byla opět Dagmar Prášilová a z chlapců Matouš Gorun. V napínavých štafetách vyhrál tým Jana Valčíka ve složení: Jan Valčík, Dagmar Prášilová, Vojta Coufal, Kateřina Ducháčková a Matěj Bartoš.

V hotelu se nám všem líbilo. Kuchyně byla znamenitá a obsluha též.