Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Sport / Republikové finále středoškolského atletického poháru Corny

Republikové finále středoškolského atletického poháru Corny

V pondělí 10. října 2016 jsme vyrazili do Břeclavi na republikové finále středoškolského atletického poháru Corny. Ihned po příjezdu jsme po dlouhém hledání našli stadion a poté i jídelnu, kde na nás čekala večeře. Po příchodu na hotel jsme se ubytovali a vyšli do ulic objevovat krásy Břeclavi. Další den přišel den D. Po snídani jsme s nadšením došli na stadion a rozcvičili se. Počasí nám ale nepřálo, a tak jsme se museli vypořádat se zimou i deštěm. Celý den byl ve znamení úžasných výkonů. V našem týmu se nejvíce dařilo Pavlíně Minářové, která vyhrála běh na 60m a poté i skok daleký. Za pochvalu ale stojí i výsledky všech dívek z týmu. I za velmi nepříjemného počasí předvedly všechny skvělé (i když v porovnání s předchozími koly slabší) výkony. Po závodech nás na oběd doprovodil déšť a poté konečně začalo dlouho očekávané vyhlášení. My jsme se s počtem 7456 bodů umístily na úžasném 11. místě. Nejlepším dívčím týmem se stalo Gymnázium Šumperk, které získalo 8503 bodů. Na celé závody dohlížela patronka soutěže Barbora Špotáková.

Republikového finále se účastnila tato děvčata – B. Kopfsteinová – 4.A, P. Minářová – 7.B, M. Hájková, L. Gregarová, R. Škrobánková, E. Sajdlová – 3.A, D. Prášilová, M. Šinkovská – 6.B