Fotbalový turnaj 2024

Již druhým rokem se v rámci naše gympláckého MAJÁLESU konal mezitřídní fotbalový turnaj.

Hrálo se ve dvou kategoriích, nejprve se za nižší gympl utkaly týmy z primy, sekundy a kvarty. Favorit byl už od začátku poměrně jasný, protože věkový (potažmo výškový a silový) rozdíl dělá své. Kvartáni skutečně pozici favorita obhájili, drtivou porážkou obdařili primu i sekundu a stali se tak vítězi. Sekundáni pak vyhráli nad nejmladšími primány a skončili tak na místě druhém a naši nejmenší studenti tak obsadili krásné třetí místo. Z vyššího gymplu se zúčastnilo tříd sedm – 1.A, 2.A, 3.A, 5.B, 6.B 7.B, a dokonce i naši letošní maturanti z 8.B. Favority mezi fanoušky byla třída 3.A, od které se očekávalo, že si obhájí svůj titul z loňského roku. Vše opravdu vypadalo nadějně, když v základní skupině třeťáci jasně porazili sextány i septimány. Ale jejich o dva roky mladší soupeř 1.A si také v základní skupině nevedl špatně, jasně porazil kvintány, druháky, a dokonce i maturanty z oktávy. Do semifinále se probojovaly také třídy 2.A a 6.B. Nejprve si v semifinálových zápasech 3.A dokázala svou jasnou převahu výhrou 4:0 nad druháky. Stejně tak i prváci porazili sextu 2:0. Boj o bronz mezi druháky a sextány byl velmi napínavý, po dvacetiminutové hře muselo nastat prodloužení, protože stav byl 3:3. A hned v několika prvních minutách nastaveného času obdařili sextáni druháky gólem a získali tak chvályhodné třetí místo. Finále bylo snad ještě napínavější, publikum složené z ostatních žáků gymnázia bedlivě sledovalo hru a doufalo, že vyhrají právě jejich favoriti. Obě třídy bojovaly, co jim síly stačily, a až do posledních pár minut zápasu byl stav stále 0:0. Nakonec však gympláčtí nováčci navýšili skóre na 1:0 a porazili tak mistry minulého ročníku 3.A. Jako výhru obdrželi pohár a vítězství zaslouženě zapili vyhraným nealkoholickým šampaňským. Tak uvidíme, zda si příští rok svůj titul obhájí.