Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Školní akce / Výšlap na Sněžku

Výšlap na Sněžku

Zatímco v pondělí 25.9. 2017 většina žáků směřovala do školy, 8.B si vyrazila na dvoudenní výlet do Krkonoš. Naše malé putování začalo na ústeckém hlavním nádraží, kde jsme nasedli na rychlík do Pardubic pár minut před půl devátou. Cesta to nebyla jednoduchá. Už v Jaroměři, kam jsme dojeli vlakem z Hradce, nás čekala první nepříjemná kolize – přecpaný autobus směr Pec pod Sněžkou. Naštěstí jsme však díky některým schopným spolužákům a chytrým telefonům vyhledali náhradní plán a na místo určení se nakonec dostali.

Naším útočištěm na následujících několik hodin se stala příjemná chata Jindřichův Dům pár minut chůze od Pece, ale bohužel do kopce, proto si už cestou tam vysloužila několik prokletí od mých vrstevníků. Naštěstí si však vzápětí svým útulným prostředím, výbornou kuchyní, pozornou obsluhou a množstvím her, jako kulečník, stolní fotbálek apod. svou reputaci rychle vylepšila.

Ti, kteří se nakonec pro výšlap na Sněžku opravdu odhodlali, museli vstávat už ve dvě hodiny ráno. Někteří nespali vůbec, jiní sotva pár hodin, proto byl budíček v tuto noční hodinu opravdu náročný. Nicméně o půl třetí jsme nasadili čelovky a skutečně vyšli. Návaly horka v prudších stoupáních občas střídal vlezlý vítr, který nás studil skrz propocené oblečení. S blížícím se vrcholem hory přituhovalo a také houstla mlha, která nahoře dosáhla konzistence mléka.

Okolo čtvrt na 7 jsme konečně dosáhli 1602 m. n. m. Celá třída se pak před nepříznivým počasím s radostí schovala v kapličce a trpělivě vyčkávala na východ Slunce, což byl náš hlavní cíl. Chvíli před sedmou hodinou se na obloze zjevil náznak oranžového kotouče, který občas částečně vykoukl zpod hustých mraků. Pořád jsme doufali, že se nám sluníčko ukáže ještě o něco více, bohužel se ale nezadařilo, a tak jsme to po půl hodině vzdali a rozhodli se sejít dolů.

Dokonalý východ Slunce jsme sice nakonec neviděli, ale výlet stál rozhodně za to. Nejen, že jsme si na dva dny díky výhře v Endomondu a v divadlech odpočali od školy, ale taky jsme si užili pár neopakovatelných a možná jedny z posledních společných chvilek se třídou, Jardou a paní K. A to je na tom to nejkrásnější.

Anna Ludvíčková

2.10.2017, 12:01, 2 obrázky


obrázek 2786 obrázek 2785