Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Školní akce / Fyzikální exkurze do závodu RIETER CZ, s.r.o. v Ústí nad Orlicí

Fyzikální exkurze do závodu RIETER CZ, s.r.o. v Ústí nad Orlicí

V úterý, dne 19. 12. 2017 jsme v rámci školní fyzikální exkurze, navštívili se studenty Semináře z fyziky z 3. A a 7. B závod RIETER CZ, s.r.o. v Ústí nad Orlicí, který je součástí švýcarského koncernu RIETER a je předním světovým výrobcem strojních zařízení a ucelených systémových řešení pro textilní průmysl. Společnost RIETER je výrobcem technologických linek, sloužících ke zpracování přírodních, umělých nebo kombinovaných vláken na přízi.

Naše exkurze byla zaměřena na poznání vědecko–výzkumné základny, na vývoj automatizace, na vývoj a zdokonalování kontrolních a zabezpečovacích prvků u česacích strojů, na digitálně – optické sledování procesů dopřádání, na vyhodnocování poruch v systémech a na detekci nežádoucích jevů při výrobním procesu. Naši studenti se zájmem sledovali výklady ing. Ludvíčka, ing. Moláčka, Mgr. Věry Štěpánské a dalších pracovníků, kteří také ochotně odpovídali na četné dotazy studentů.

Naši studenti získali ucelený pohled na vědecko–výzkumnou základnu našeho předního strojírenského závodu RIETER CZ a pro mnohé studenty zajímavá práce v tomto oboru bude motivací při volbě dalšího vysokoškolského studia po ukončení maturitní zkoušky na našem gymnáziu.

František Kristen

21.12.2017, 8:03