Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Školní akce / Ohlédnutí za lyžařským kurzem 2.B na Dolní Moravě

Ohlédnutí za lyžařským kurzem 2.B na Dolní Moravě

Stejně jako roky minulé a určitě i budoucí konal se letos lyžařský kurz. Jen co jsme vystoupili z autobusu a doslova naházeli věci do předsíně chaty Moravanky, vyrazili jsme do areálu Větrný vrch, kde jsme vyšlapali do několika desítek metrů a podle našich schopností (lyžařských) nás rozřadili do tří družstev. Všechny se následně aktivně zapojily do programu. Po obědě jsme se vydali na běžky. Zde jsme si užili mnoho zábavy (většinou na účet druhých).

Tento scénář se opakoval následující dva dny, jen nejlepší skupina lyžovala v o poznání větším areálu U Slona. V úterý jsme šli v rámci odpočinkového dne místo běžek na procházku, z níž asi největší zážitky jsou studené a mokré ponožky po překonání zasněženého pole a zuřivá koulovačka, která se strhla před chatou. Ve čtvrtek se i méně zdatní dostali ke Slonovi. Přes menší nehody se to (alespoň u mne) zařadilo mezi opravdové zážitky. Odpoledne/večer se kromě tradičního běžkování konala beseda se členem horské služby. Poučil nás o bezpečnosti na horách, fungování organizace, dokonce nám ukázal některé zákroky v praxi.

V pátek jsme se opět shromáždili na Větráku a zúčastnili se kantory připraveného závodu ve formě slalomu. V kategorii chlapců jsem obsadil čestné místo patnáctého z patnácti. Pak jsme se naobědvali, popadli již připravené kufry a usedli do autobusu. Nevím, co ještě dodat. Užili jsme si jak sportování, tak neméně dobré chvíle na chatě. I přesto, že jako kolektiv fungujeme „jen“ rok a půl, lyžák nás stmelil, jako bychom se společně učili odjakživa.

Kryštof Marek

12.4.2018, 8:09, 5 obrázků


obrázek 3003 obrázek 3002 obrázek 3001 obrázek 3000
obrázek 2999