Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Soutěže a olympiády / ŠTĚSTÍ PŘEJE UNAVENÝM, TEDY PŘIPRAVENÝM

ŠTĚSTÍ PŘEJE UNAVENÝM, TEDY PŘIPRAVENÝM

Pokud jste ve škole v předchozích měsících potkávali pospávající studenty, kteří sem tam vykřikli ze spaní „Husák!“ nebo „Dubček!“, pak vám můžu potvrdit, že jste se setkali se vzácným druhem jménem chebař.

Tito jedinci se projevují nenasytnou touhou po sebemenších detailech naší historie, letos konkrétně let 1968–1977, a silnou agresivitou v případě, že se před nimi dopustíte i té nejmenší dějepisné nepřesnosti. Tento druh se, jak bývá zvykem, sdružuje ve tříčlenných skupinách, přičemž na jedno gymnázium připadá právě jedna.

Když přijde duben, všem se začnou objevovat silné kruhy pod očima značící blížící se datum krajského kola Dějepisné soutěže gymnázií České a Slovenské republiky.

Náš tým ve složení Monika Hyláková (3. A), Natália Kudrnová (6. B) a Filip Kukla (7. B) se lačnící po pomstě za minulé třetí místo vydal do Pardubic ve čtvrtek 5. dubna, aby se utkal s ostatními soutěžícími našeho kraje.

Otázky tradičně sestavovali přední historikové obou republik a jako obvykle odpovídaly znalostem doktorského studia historie.

A jak dopadl náš tým? Tramtadadá! První místo v Pardubickém kraji! Nechali jsme za sebou silné soupeře jako Českou Třebovou či družstvo Pardubice Dašická a přímo postupujeme do finále, které se uskuteční v podzimním Chebu.

Pevně věříme, že tu dobu dokážeme zkonzumovat další stovky stran literatury a uspějeme v konkurenci těch nejlepších Čechů a Slováků.

Za tým chebařů

Filip Kukla

Velký dík za reprezentaci školy, Mončo, Natko, Filipe!

Jiřina Doležalová

25.4.2018, 8:45