Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Sport / Mezitřídní florbalový turnaj 2013

Mezitřídní florbalový turnaj 2013

V pondělí 16. prosince se v tělocvičně našeho gymnázia uskutečnil již třetí ročník mezitřídního florbalového turnaje. Stejně jako v minulém roce se očekávaly napínavé a dramatické souboje, kterých jsme se také nakonec dočkali.

Turnaj nižšího gymplu proběhl poměrně jednoznačně. Dominoval v něm tým tercie, který získal první příčku bez nejmenší konkurence s celkovým skórem 20:0 (padl zde rekord v počtu vstřelených gólů na zápas 11:0). Na dobrý výkon se zmohla také sekunda, jež obsadila druhé místo před spolufavoritem na výhru kvartou. Primáni si zase odnesli cenné zkušenosti do příštích let.

Mnohem zajímavějších momentů jsme se však dočkali v hlavní části turnaje, tedy v duelech jednotlivých tříd vyššího gymnázia. Ze dvou základních skupin vzešli čtyři semifinalisté. V prvním kole vyřazovacích duelů porazila 4.A po vyrovnaném výkonu 2.A, poté si 7.B bez větších potíží poradila s 8.B. Bronzovou medaili pak z dvojice poražených semifinalistů ukořistili druháci.

A tak ve finále došlo na střetnutí favoritů turnaje, loňských mistrů a vícemistrů (letošní 4.A tehdy po nervydrásajícím souboji brala první místo po nejtěsnější výhře 1:0, na 7.B zbylo jen zklamání). Kvalita obou týmů se nedala popřít, zpočátku přálo štěstí čtvrťákům, kteří se z kraje druhé půle dostali do vedení. Dlouho to pak vypadalo, že se historie bude opakovat. Pár minut před koncem ovšem přišel drtivý tlak septimánů, který vyústil hned dvěma vstřelenými brankami v posledních vteřinách, a přinesl tak po vyhecovaném zápase radost do řad septimy, která si po dvou druhých místech konečně odnesla zlato.

Stejně jako předchozí ročníky se, alespoň podle mého názoru, turnaj velmi vydařil. Vše proběhlo hladce díky zkušenostem všech organizátorů (J.K. a 7.B) a doufám, že tato tradice bude pokračovat neméně úspěšně v následujících letech.

Matyáš Pinkas (7.B)

17.12.2013, 13:04, 8 obrázků


obrázek 1039 obrázek 1038 obrázek 1037 obrázek 1036
obrázek 1035 obrázek 1034 obrázek 1033 obrázek 1032