Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Soutěže a olympiády / Cesta do finále otevřena

Cesta do finále otevřena

9. dubna 2014 přesně v 10 hodin po celé České republice a na Slovensku započala krajská kola největší dějepisné soutěže. Letošní ročník byl zaměřený na období od vzniku Československa do konce druhé republiky.

Po téměř čtyřech měsících učení a zpracovávání materiálu se náš tým tentokráte ve složení Kateřina Bubnová, Anna Marie Dombajová a Zuzana Hejlová pod nejlepším vedením paní profesorky Doležalové vydal vstříc nové překážce před samotným zápolením v Chebu. Za Pardubický kraj se nás sjelo jedenáct gymnázií a vědomí, že pouze čtyři postupují, vyvolávalo napjatou atmosféru a nervózní pokukování po ostatních. Po přivítacích projevech a technických záležitostech jsme přesně v 10 hodin otočily zadání testu skládajícího se ze třech kol, mimo jiné i z portrétů osobností, spojování událostí a dat úmrtí.

Po skončení jsme netrpělivě čekaly na výsledky, naděje nám trochu zkazily zjištěné špatné odpovědi. Kontrolování a sčítání bodů se maličko zpozdilo a všechny pohledy se nedočkavě otáčely ke dveřím. A najednou to bylo tady. 4 místo … Hlinsko, nádech, 3. místo … Pardubice, Mozartova, výdech, 2. místo … Ústí nad Orlicí, takže jsme to zvládly, 1. místo … Pardubice, Dašická, ano byli nejlepší.

V porovnání s ostatními školami bychom se v konkurenci 208 gymnázií z České republiky a 49 ze Slovenska s krásnými 117 body umístily na 12. místě, což je pro nás po obměně týmu výborný výsledek, ale nezapomínáme, že před námi leží ještě kus cesty do podzimního finále.

Kateřina Bubnová

23.4.2014, 20:27, 1 obrázek


obrázek 1195