Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Školní akce / Exkurze do Ekoly

Exkurze do Ekoly

V zájmu rozšiřování všeobecných znalostí vyrazila naše třída 4.B ve středu 24. září 2014 na exkurzi do Ekoly v Českých Libchavách. Úkolu doprovázet nás se statečně ujali páni profesoři Růžička a Holásek, kteří toho však určitě zalitovali hned v okamžiku, kdy se minutu před plánovaným odjezdem dozvěděli, že jeden z našich dosud nepřítomných spolužáků „už běží“. Díkybohu doběhnul včas, a i když řidič autobusu nejprve vypadal, že by nám nejradši zabouchnul dveře před nosem a ujel, nakonec jsme v plném počtu nastoupili a vydali se na cestu.

Když jsme dorazili do Ekoly, hned se nás ujali dva zaměstnanci, kteří nás postupně provedli celým areálem. Ukázali nám místo, kde se přijímá odpad, stanoviště kontejnerů, kompostovací plochu, biodegradační plochu a sklad nebezpečných odpadů. Dozvěděli jsme se také spoustu zajímavostí třeba o výrobě elektřiny z metanu, který se ve skládce vytvoří. Nakonec jsme měli možnost se jako celá třída i s kantory zvážit a s potěšením jsme zjistili, že do hmotnosti nákladního auta máme pořád docela daleko.

S čerstvě nabytými znalostmi a zablácenými botami jsme se vydali zpět na autobusovou zastávku a do školy se k naší velké radosti stihli vrátit ještě před začátkem čtvrté hodiny. Myslím, že tato exkurze byla přínosná nejen pro ty z nás, kteří uvažují o popelářské kariéře, a i když nám počasí zrovna nepřálo, těch mírných omrzlin určitě nikdo nelitoval.

Anna Mlynářová, 4.B

11.10.2014, 20:06, 4 obrázky


obrázek 1325 obrázek 1324 obrázek 1323 obrázek 1322