Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Sport / Lyžařský kurz 2.B

Lyžařský kurz 2.B

Naše třída 2. B se v neděli 25. ledna 2015 vydala na lyžařský kurz na Dolní Moravu a v pátek 30. ledna se šťastně a bez úrazů (nepočítaje otlučená kolena) vrátila zpět.

Začátek a konec výcviku si moc dobře pamatujeme, ale co se dělo mezi tím, nám splývá do jednoho dlouhého obrazce. Připadá nám, jako by se toho za těch pět dní stalo neuvěřitelně mnoho.

Hned po příjezdu jsme se rozdělili na tři skupiny, od lidí, kteří neumějí lyžovat, až po výborné lyžaře. Následovala svačinka a odchod na svah Větrný vrch. Zde se po dvou dnech i ,,nelyžaři" naučili sjet svah (o modřinách bychom raději pomlčeli).

První den se to bez protestů ohledně večerky v deset rozhodně neobešlo, ale už druhý večer jsme vyčerpáním usínali poměrně brzy.

Na běžky jsme opět utvořili družstva. Jedno se vydalo ostrým tempem na okružní jízdu podél řeky Moravy pod vedení pana profesora Falty, zbývající skupinka jela jen kratší trasu pohodovou rychlostí. Nutno přiznat – právě z běžek jsme měli nejvíce odřenin a boulí. Téhož dne se nám povedlo příjemně překvapit syna paní učitelky Šmétkové a oslavit s ním jeho narozeniny. Během týdne se celá naše třída přesunula na jinou sjezdovku, na které jsme si to také všichni pořádně užili.

Ale jak už to tak bývá, brzy nastal den odjezdu. Ráno jsme ještě uskutečnili závody na běžkách a pak už zbývalo jen si zabalit věci a jakýmsi záhadným způsobem je všechny nacpat do autobusu. Ať už se nám chtělo domů, nebo ne, všichni jsme odjížděli plni vzpomínek ze skvělého týdne.

Eliška Provazníková, Klára Dostrašilová (2.B)

1.2.2015, 13:43, 8 obrázků


obrázek 1475 obrázek 1474 obrázek 1473 obrázek 1472
obrázek 1471 obrázek 1470 obrázek 1469 obrázek 1468