Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Školní akce / Seznamka 1.A

Seznamka 1.A

„MLVM – JNM – SHLSKM," tak asi takhle začal náš adaptační kurz. Za ten týden ve škole jsme se tak nějak už seznámili. Jinak řečeno, jsme se omrkli a otrkali, ale abychom si to ještě pojistili, losovali jsme si, s kým budeme sedět v autobuse. Takhle vlastně fungovalo vše. Soutěžní týmy, místo na snídani, oběd, večeři, dokonce i místo v pokoji. Takže jsme se pořád točili a postupně se o sobě dozvídali víc a víc.

Za zmínku stojí také nezapomenutelné hry pana učitele Růžičky. Teď vážně. Ty jeho kulišárny nejdou zapomenout! O večerce ani nemluvě. Trošku naivně jsme si mysleli, že když se řeklo v deset, tak učitelé zaplují do peřin a tím pro nás noc teprve začíná. No, opak byl bohužel pravdou. Stačilo vystrčit nos ze dveří a hádejte, kdo na vás nevykoukl! Samozřejmě p. uč. Růžička. Seděl tam chudák asi do půlnoci, pak jsme to vzdali, protože jsme pochopili, že tudy cesta nevede.

V našich volných chvílích jsme společně s naší třídní, která si nás vzala pod svá křídla na čtyři roky, p. uč. Motlovou, přemýšleli o námětech na 17. listopad. Tady jsme opět narazili. Při každé hře jsme slyšeli, že vše funguje demokraticky. Potřebovali jsme vymyslet den, kdy budeme pravidelně nacvičovat. Hezky poučeně jsme si demokraticky odsouhlasili, že se budeme scházet a nacvičovat při hodinách českého jazyka. Bohužel tady demokracie nefunguje a my se budeme táhnout do školy už na sedmou hodinu.

V rámci adaptace jsme během her získávali body. Myslím, že motivace byla velká. Já jsem třeba, díky svému nízkému počtu bodů, snídala se zavázanýma očima, někdo obědval bez rukou a na večeři si dvojice musely svázat ruce. Šokovaný výraz kuchařek byl opravdu na místě.

Celý kurz bych shrnula jako velmi podařený, nejen díky počasí, krásné horské chatě, ale hlavně kvůli učitelům a jejich pestrému programu. Doufám, že z nás bude dobrá parta, a myslím, že mluvím za všechny, když řeknu, že jsme si to užili a už teď se těšíme na další společnou akci, kterou bude lyžařský výcvik.

Veronika Křepelová a kol.

14.9.2015, 21:18, 3 obrázky


obrázek 1710 obrázek 1709 obrázek 1708