Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Školní akce / Primánci se ani v horách neztrácí

Primánci se ani v horách neztrácí

V pondělí 7. září se třída 1. B vydala za poznáním do překrásného prostředí Orlických hor. Co jeli poznávat? Přece sebe samotné, ovšem ještě spíš sebe navzájem – čekal je totiž adaptační kurz!

Kola našeho autobusu směřovala onoho pošmourného pondělního rána do Rokytnice v Orlických horách, kde jsme mohli navštívit Sýpku – muzeum Orlických hor. Tuto zastávku jsme uvítali s povděkem – nejen díky zajímavým exponátům, ale rovněž kvůli počasí, které nás strašilo deštěm. Po prohlídce naše kroky mířily do Říček na chatu Karosa a do zad nás při tom příjemně šimralo sluníčko.

Od příchodu jsme se pak vlastně ani na chvilku nezastavili. V průběhu kurzu jsme neustále losovali (před ubytováním, před jídlem, před většinou her), chodili (na Anenský vrch, Pěticestí, na obhlídku opevnění v pohraničí atd.), hráli (na hřišti i v terénu), ale hlavně jsme se stále líp a líp poznávali se spolužáky nebo také s učiteli, kteří si nás vzali na povel – s naší třídní paní učitelkou Kroulíkovou, panem učitelem Faltou a paní učitelkou Kovářovou. Když nastala středa, tedy den odjezdu, nikomu se zpátky nechtělo. Zčásti proto, že začal školní rok a na nás doma číhaly všelijaké povinnosti, zejména však proto, že jsme si na sebe zvykli, že nám spolu bylo dobře a výborně jsme se spolu bavili. I přesto nás autobus v Říčkách vyzvedl a v pořádku dovezl až do Ústí, za uslzenými rodiči, kteří bez nás jen tak tak vydrželi.

A co se na kurzu nejvíc líbilo primánům samotným? Největší úspěch sklidily asi večerní programy, kdy si mohli hrát různé scénky, dále hledání pokladu a obecně veškeré hry, polední klid a večerky (to proto, že nemuseli nikam chodit – pozn. aut.), Sýpka, jídlo nebo třeba pletení náramků.

Snad se tedy pedagogický záměr podařilo naplnit a třída i díky těmto třem společně stráveným dnům projde vším dobrým i zlým až k maturitě. Že se kurz povedl, o tom už při odjezdu svědčily nadšené tváře účastníků a dodnes to dokazuje intenzita hluku ve třídě o přestávkách.

Magdaléna Kovářová

17.9.2015, 8:25, 8 obrázků


obrázek 1718 obrázek 1717 obrázek 1716 obrázek 1715
obrázek 1714 obrázek 1713 obrázek 1712 obrázek 1711