Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Sinice a řasy v potravě člověka

Sinice a řasy v potravě člověka

Ve středu 6. dubna 2016 jsme na naší škole přivítali RNDr. Olgu Lepšovou, Ph. D. z Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Jako specialistka na sinice a řasy přijela pohovořit o využití těchto organismů v potravě člověka.

V úvodu svého výkladu vysvětlila hlavní rozdíly mezi oběma skupinami, které bývají často zaměňovány. Dále nás pak seznámila s využíváním řas a sinic různými kulturami v průběhu historického vývoje lidstva až po současnost. V závěrečné části pak představila množství produktů, které máme k dispozici (nejen) k vaření v dnešní době.

Úroveň znalostí a zájem o problematiku se u našich studentů liší, předpokládám však, že základní rozlišení sinic a řas znají. Úvodní blok byl pro ně tedy spíše opakováním. Spousta zajímavých informací zazněla v druhé části přednášky. Například, že Inuité sbírají mořské řasy, aby si jimi obohatili svoji jinak jednotvárnou rybí stravu. V Tibetu obyvatelé seškrabují či olizují nárůsty těchto rostlin ze skal. V Polynésii existují dokonce podmořské zahrádky, na kterých si chudí obyvatelé pěstují řasy tak, jako my máme např. papriky a rajčata.

V průběhu přednášky jsme měli možnost postupně ochutnávat různé druhy červených a zelených řas. Ať už v jejich sušené podobě nebo jako součást výborných pomazánek, jež pro nás přednášející předem nachystala. Za dobrý tip pro vaření považuji nori vločky, které mají široké uplatnění ve studené i teplé kuchyni (pomazánky, polévky apod.)

Úplný závěr setkání byl věnován zamyšlení nad různými potravinovými doplňky z řas a sinic, které se v dnešní době stávají tak populární. Paní doktorka nás seznámila s množstvím prospěšných látek, které se v daných organismech vyskytují (chlorofyl, enzymy, bílkoviny, polysacharidy aj.). Upozornila ale také na možná rizika toxicity u spiruliny či zpochybnila označení bio produkt, kterým se některé přípravky pyšní.

Děkujeme přednášející za obohacující povídání a doufáme, že naše spolupráce s Jihočeskou univerzitou bude pokračovat i v dalších letech.

Jaroslav Kumpošt

12.4.2016, 13:39, 2 obrázky


obrázek 2044 obrázek 2043