Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Školní akce / Výlet do Českého ráje s 3.B

Výlet do Českého ráje s 3.B

Naše třída se rozhodla, že tento rok vyrazíme na dvoudenní výlet do Českého ráje. Ubytování jsme našli v kempu Sedmihorky, kde se nám moc líbilo.

Hned po skoro 4 hodinové cestě vlakem jsme se vydali do kempu, kde si odložíme věci a vyjdeme na túru. Učitelé se rozhodli, že si uděláme delší kolečko, kolem vysokých skal, na zámek Valdštejn a z něj potom na Hrubou Skálu. Cesta byla celkem dlouhá, ale krátili jsme si ji různými hrami.

Po výletu cca okolo 6 hodiny večer jsme si mohli jít do rybníka v kempu zaplavat a poté jít na večeři, dále jsme měli naplánované opékání buřtů, které se nám nakonec také povedlo.

Další den jsme si ráno vyklidili chatky a nasnídali se. Poté jsme se vydali na naučnou stezku, která vedla blízko kolem tábora. Poté, co jsme s pomocí našich zdatných orientačních běžců konečně našli správnou cestu po stezce, jsme měli dlouhou pauzu na oběd.

Poté jsme ještě měli krátký test, co jsme se dozvěděli na stezce a zanedlouho jsme se vydali zpět na vlakovou stanici a dlouhou cestu domů.

Myslíme si, že výlet celkem vydařil. I když bylo veliké vedro, všichni cestu zvládli a dorazili domů zdraví.

Jan Glatt a Adam Urbánek, foto Radim Svojanovský

28.6.2016, 20:35, 5 obrázků


obrázek 2213 obrázek 2212 obrázek 2211 obrázek 2210
obrázek 2209