Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Soutěže a olympiády / Bludiště 2010

Bludiště 2010

Po nápadu jedné profesorky jsem se rozhodla přihlásit svou třídu (kvartu) do soutěže Bludiště, kterou vysílá Česká televize. Ihned po odeslání přihlášky nás zařadili do výběru a nezbývalo než čekat. Po půl roce se produkční ozvala a já mohla s radostí všem spolužákům oznámit, že jsme byli vybrání a pojedeme natáčet do Ostravy.

Celá třída měla asi měsíc na to, aby vybrala čtyřčlenné družstvo, natočila video o městě a vymyslela pokřik a název týmu. Mezi čtyři soutěžící se nakonec probojoval Zdeněk Jirásek, Barbora Čápová, Tereza Skotálková a Jáchym Kopecký. Našimi náhradníky se stali Zdislava Leschingerová a Lukáš Ješina. Prošli jak všeobecným, tak fyzicky náročným testem. Náš den D byl 18. leden.

Celý dav studentů dojel na ostravské nádraží, nasedl do přistaveného autobusu a následně dorazil do areálu České televize. Po příjezdu nás uvedli do jedné z šaten a informace, že budeme začínat proti naprostým nováčkům, jako jsme my, nás příjemně naladila. Jelikož naši soupeři ještě nedorazili, mohlo si naše družstvo vybrat barvu. Modrá to vyhrála, a tak nás čtyři vyvolení opustili, aby se šli převléct do připravených kostýmů. Zanedlouho přibyli červení. Obě družstva se již připravila a zbytek spolužáků se mohl přemístit z šaten do studia. Zde jsme všichni poznali Romana, pana režiséra a dostali jsme pokyny, jak se chovat ve studiu. Natáčení proběhlo celkem hladce až na „občasné, neustále znovu točící se“ scény. Kolem páté odpolední však bylo rozhodnuto. Naši titáni zvítězili v prvním kole a za halasného povyku postoupili dál. Ještě týž den nás čekalo ubytování v ubytovně „Pod Mostem“ a večerní kino, které si všichni náležitě užili.

Ráno jsme se probudili do druhého natáčecího dne. I dnes jsme s nedočkavostí a zvědavostí vyčkávali příjezd soupeře. Už první pohled nám naznačoval, že tyhle musíme porazit. Na naši čtyřku prostě nemají. A tak začalo nové dobrodružství plné tleskání, pískání a povzbuzování. Naše pomalu již odumírající hlasivky byly odměněny i druhou výhrou. Suverénně nemohl nikdo pochybovat o tom, kdo je lepší. Jediným zaškobrtnutím se stal balancovník. Ani teď se nám ho nepovedlo porazit.

Obědvali jsme v místním bufetu a zároveň zpovídali naše hrdiny otázkami, jaké jsou jejich pocity, a chválili je. Však si to zasloužili. Napínavě jsme s nimi očekávali příjezd našeho posledního protivníka. Ti dnes rozhodnou, jestli se nám podaří přivézt domů hattrick. Rivalové vypadali poněkud chytře, jak někdo podotkl. Nezbývalo než fandit. Soutěžící čekal jako pokaždé kolotoč-šatna,maskérna a studio. Napjatě všichni sledovali souboj mezi červenými a modrými. Celá kvarta fandila, jak jen mohla, a zdálo se, že se vyplatilo. Ještě před poslední tajenkou bylo rozhodnuto. Naše třetí vítězství osladila ještě porážka prokletého balancovníku a hormony štěstí zaplavily snad kohokoli kolem. Všechno sbalit, nasednout do autobusu, nažhavit telefonní linky a dát vědět domů. Úsměvy na tvářích nám vydržely po celou jízdu vlakem až na ústecké nádraží, kde se všichni pokojně rozešli.

Největší poděkování patří čtyřem reprezentantům naší třídy. Následně pak profesorům, kteří výrazně ovlivnili stav bodů a výsledek, a v neposlední řadě všem fanouškům. Neváhali a podpořili úsilí soutěžících svým pokřikem a tleskáním. Vše můžete sledovat na stanici ČT 1 ve dnech 26.2., 5.3. a 12.3. v půl páté.

Elena Skalická

11.3.2010, 12:32, 2 obrázky


obrázek 67 obrázek 66