Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Sport / Corny - atletický pohár - skvělý úspěch našich děvčat!

Corny - atletický pohár - skvělý úspěch našich děvčat!

Mezi 16 nejlepšími družstvy z celé republiky naše družstvo vybojovalo 11. místo.

Atletický pohár je soutěž, kde se závodí v sedmi atletických disciplínách – 60 m, 200 m, 800 m, ve vrhu koulí, ve skoku do dálky a výšky a ve štafetě 100 m, 200m 300 m, 400m. V každé disciplíně jsou bodovány dvě závodnice. V celkovém výsledku se tak lehce schová nepovedený výkon, ale také výkony vrcholové, které by neměly zapadnout. V našem týmu nejvíce bodů získala Pavlína Minářová. Vyhrála všechny své závody a vytvořila školní rekordy na 60m – 8,01 s a ve skoku dalekém dolétla za 588 cm. Na republikovém finále vyhrála obě své disciplíny a stala se jednou z nejvýraznějších atletek celého finále. Další členka Bára Kopfsteinová závodila v běhu na 60 m a ve vrhu koulí – kde vytvořila školní rekord 13,31 m. Na rep. finále skončila ve vrhu na 3. místě. Také Michaela Hájková vytvořila v běhu na 200 m školní rekord – 28,4 s a dále závodila ve skoku do výšky a ve štafetě. Důležitým článkem naší sestavy byla Růžena Škrobánková, která získávala body ve skoku do výšky a dálky a ve štafetě. Přestože ji trápila zranění, tak zabojovala a cenné body získala. Nejvytíženější z děvčat byla Dáša Prášilová, která běhala na tratích 800 m, 200 m a ve štafetě nejdelší 400 m úsek. Na 800 m vytvořila také rekord školy 2:39,67. Neméně důležitými členkami byla děvčata, která závodila v jedné disciplíně – M. Šinkovská – 800 m, T. Kalousová – 800 m, L. Gregarová – 200 m, E. Sajdlová, K.Šedová. a H. Václavková – vrh koulí a V. Hrudová – 60 m.

Tento malý výčet zdaleka nepostihuje úsilí , které musela děvčata podstoupit . Nejen atletické disciplíny ale i náročné počasí nás potrápilo. Vše jsme překonali a výsledek se dostavil.

Děkuji všem za reprezentaci školy a už se těším na atletický pohár ve školním roce 2017.