Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Soutěže a olympiády / Soutěž Paragraf 11/55

Soutěž Paragraf 11/55

Soutěž Paragraf 11/55 není jen prověrkou právních znalostí, ale mnohem víc adrenalinovým kláním, ve kterém jen těžko můžete předvídat celkový výsledek. I kdybyste si celé týdny cpali do hlavy sloupce zákonů, stačí, aby vám v jiném kole trochu zafoukal vítr, a ze soutěže odejdete jako nehorázný břídil.

Školní kolo jsme rozjeli ve skromných podmínkách s neskromnou porotou, 22. března 2007. Ze tříd nižšího gymnázia se sem probojovalo pět pětičlenných družstev, vesměs s výhružnými jmény, jako např. Betula pentula. A před nimi se tyčila přísná porota, v čele s panem ředitelem.

Zuřiví paragrafisté navrhovali nové zákony, uvažovali, co by se mohlo v naší škole změnit, stavěli vysokánské věže nebo rozhodovali, komu by se (ne)odvážili v trafice prodat cigaretu. Ať se provozovalo cokoli, rozhodně jsme měli dostatek příležitostí se pořádně zasmát.

Když se vítězné družstvo „3.B 4 EVER“ ocitlo v záři reflektorů na oblastním kole v Roškotově divadle, úsměv ztuhl na tváři. Možnost, že se ztrapníte nejen před svými spolužáky, ale před celým Ústím, by nahnala husí kůži lecjakému machrovi, nejen ubohým gymnazistům, kteří jsou už beztak dost vystrašení z množství písemek.

A tak jsme 17. dubna 2007 na oblastním kole skončili předposlední.

Po loňském vítězství (první místo) jsme se ale shodli, že konečný výsledek této soutěže závisí na tolika jen těžko ovlivnitelných okolnostech, že není třeba stydlivě klonit hlavu. Naopak můžeme poděkovat za krásné zážitky!

Jakub Brdíčko

25.4.2007, 12:58, 6 obrázků


obrázek 73 obrázek 72 obrázek 71 obrázek 70
obrázek 69 obrázek 68