Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Sport / Lyžařský kurz 1.A – Říčky 2010

Lyžařský kurz 1.A – Říčky 2010

Na náš lyžařský kurz, který byl od soboty 13.2. do pátku 19.2.2010 se těšila celá 1.A a už měsíce dopředu jsme se domlouvali, kdo bude s kým na pokoji.

Odjezd byl od školy okolo 10:00. Všichni se dostavili včas, a tak s dodržením časového plánu nebyl žádný problém. Na chatě Karosa v Říčkách v Orlických horách jsme vystřídali třídu 5.B. Ubytovací prostory byly v prvním a ve druhém patře. Pokoje byly příjemné a útulné, a tak ani nikomu nevadily jejich trochu menší rozměry a fakt, že některé oblečení jsme museli sušit na chodbě. V přízemí pak byla větší, dřevem obkládaná, jídelna. Sociální zařízení mě velmi příjemně překvapilo.

K snídani bylo vždy čerstvé pečivo a zelenina, sýry, salám či jogurty. Obědy a večeře mohly být snad trochu rozmanitější, ale komu nechutnalo, mohl si přímo na chatě objednat jiné jídlo. Lyžovat jsme chodili na vlek Alma, který stál přímo vedle chaty. Sníh byl dobrý, ale sjezdovka byla bohužel neupravovaná. Tento faktor ovlivnil i sjezdové závody, které se pořádali ve čtvrtek odpoledne na již zmíněném svahu. Lyžařský a snowboardový výcvik probíhal též ve Ski Centru Říčky v Orlických horách. Tamější sjezdovky byly pěkně urolbované, nevýhodou však byl vysoký počet ostatních návštěvníků Ski Centra, zejména v neděli.

Co se počasí týče, sluníčko střídaly mlhy a naopak. Teploty se pohybovaly okolo –5°C až 3°C. Kromě sjezdového výcviku jsme absolvovali výcvik ještě na běžkařský. Utvořili jsme tři družstva stejně jako na sjezdovky, ale s jiným obsazením. Každé družstvo pak podle své zdatnosti vyráželo odpoledne na výlety.

Večerní program většinou vytvářel pan profesor Kumpošt. Shlédli jsme různá doplňující lyžařská i snowboardová videa, měli jsme přednášku s pánem od Horské Služby a také vlastní prezentace, jejichž účelem bylo zase se trochu víc poznat mezi sebou.

První den nám bylo řečeno: „Užijte si to, protože právě tyhle chvíle si budete pamatovat.“ A je to tak. Lyžařský kurz nám všem přinesl mnoho nových, leckdy úsměvných, zážitků, na které budeme ještě dlouho vzpomínat a hlavně možnost zase se lépe poznat a být o něco déle s tak skvělými lidmi jako je má třída 1.A!

Zuzana Tykvová

25.2.2010, 13:49, 4 obrázky


obrázek 90 obrázek 89 obrázek 88 obrázek 87