Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Sport / 8. ročník Vánočního florbalového turnaje

8. ročník Vánočního florbalového turnaje

Úterý 19.12. bylo na našem ústavu ve znamení již tradiční sportovní akce – Vánočního florbalového turnaje. Po dlouhé době se do soutěže zapojilo všech dvanáct tříd. Dokonce i 4.A se svými dvěma až čtyřmi chlapci  či 1.A, kde těch kluků je ještě méně, přesněji řečeno – jeden.

Turnaj máme vždy rozdělen do dvou částí. První dvě vyučovací hodiny patří nižšímu gymnáziu. Od třetí hodiny pak nastupují družstva vyšších ročníků. Parametry naší malé tělocvičny omezují počet hráčů na hřišti pro jedno družstvo na 3+1. Délka hrací doby pro jeden zápas je stanovena na 8 minut.

V rámci měření sil nižšího gymnázia bylo odehráno celkem 6 zápasů. To znamená, že každé družstvo si zahrálo se všemi ostatními. Primánci již tradičně sbírali své první zkušenosti s podobnými akcemi a v celkovém součtu se umístili na čtvrtém místě. Třetí příčku obsadila bojovná sekunda. Kdo by však očekával, že také první dvě příčky budou seřazeny podle věku studentů, ten by se spletl. Tercie totiž disponuje množstvím hráčů, kteří se věnují florbalu závodně a ti si bez problémů poradili i se staršími kvartány.

U vyššího gymnázia bylo nezbytné týmy rozlosovat do dvou skupin, ve kterých se opět hrálo každý s každým. První dvě družstva ve skupině postoupila do semifinálových bojů. Prvním postupujícím ze skupiny A se stalo družstvo 7.B, které ani v jednom zápase nezaváhalo a získalo maximum – 9 bodů. Druhým postupujícím bylo silné družstvo 6.B. Třetím v pořadí byla kvinta. Na posledním místě skončili nováčci ústavu z 1.A Bylo by však neodpustitelné nezmínit odvahu dívek (a samozřejmě Štěpána) zapojit se do této víceméně chlapecké soutěže a statečně čelit rychlé hře plné tvrdých střel.

V druhé skupině nedala svým soupeřům žádnou šanci 8.B a taktéž postoupila s maximem získatelných bodů. Dalším v pořadí se stala 2.A, následována 3.A a 4.A. Výsledky semifinálových bojů ukazují, že obě utkání byla velmi vyrovnaná. V prvním napínavém zápase porazila 7.B druháky 3:2. Stejným výsledkem pak skončilo i druhé utkání, překvapivě však ve prospěch třídy 6.B.

Taktéž souboj o bronzovou příčku nebyl zcela jednoznačný a až v úplném závěru třetí místo pro sebe vybojovala oktáva. Finále pak bylo víceméně v režii 7.B, jejíž družstvo plné bývalých florbalových hvězd (i současných, promiňte Šimone a Vojto) porazilo sextu a stalo se tak celkovými vítězi turnaje.

Závěrem bych rád poděkoval všem organizátorům a rozhodčím, kteří obrovskou měrou přispěli k úspěšnému průběhu akce.

S přáním poklidných svátků a úspěšného roku 2018

Jaroslav Kumpošt

21.12.2017, 8:04, 10 obrázků


obrázek 2874 obrázek 2873 obrázek 2872 obrázek 2871
obrázek 2870 obrázek 2869 obrázek 2868 obrázek 2867
obrázek 2866 obrázek 2865