Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Sport / Pátý ročník soutěže v aerobiku škol našeho regionu

Pátý ročník soutěže v aerobiku škol našeho regionu

Zdá se to neuvěřitelné, ale i letos pálilo do očí soutěžících zimní sluníčko skrz starobylá okna naší stařičké tělocvičny a bylo navíc zesílené odrazem od čerstvé sněhové peřiny venku na školním hřišti. V takto optimistické atmosfeře se konal další ročník naší tradičně předvánoční soutěže, kterou opět finančně podpořil Městský úřad z Ústí nad Orlicí.

I tentokrát přijeli soutěžící /účastnili se opět i mladí mužové/ bojovat o věcné ceny z různých blízkých i vzdálenějších škol.

Nicméně mládí se pustilo do závodu v rytmech taneční hudby s vervou sobě vlastní a po čtyřiceti minutách intenzivního napodobování variací našich cvičitelek /L. Taclové a Z.Urbanové/ všichni poznali, jak náročný na kondičku tento sport je.

Ve dvacetiminutovém finále pak v mladší kategorii excelovaly aerobičky z letohradského gymnázia. Na 1.místě D. Veselá, druhá E. Sýkorová a na místě třetím její sestra J. Sýkorová.

Starší kategorie červenala postupně v zátěži celých šedesáti minut s výsledkem úplně odlišným od mladší kategorie, protože středoškolačka Vacková z OA Choceň si odvezla prvenství. Za ní se umístila gymnazistka ze Žamberka M. Venclová a konečně na třetí příčce porota ocenila jedinou domácí závodnici „na bedně“ Báru Čápovou z ústeckého gymplu, která ke svému překvapení vyhrála třetí věcnou cenu.

Nezbývá než poděkovat „našemu dvornímu“ zvukaři Jardovi Mikyskovi z Letohradu za perfektně nazvučený závodní prostor, zkušeným rozhodčím z různých škol a neúnavným již výše zmíněným šikovným cvičenkám, cvičencům i cvičitelkám.

Dana Holubářová

20.12.2010, 12:00, 8 obrázků


obrázek 126 obrázek 125 obrázek 124 obrázek 123
obrázek 122 obrázek 121 obrázek 120 obrázek 119