Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Sport / Do třetice všeho dobrého!

Do třetice všeho dobrého!

Ve středu 12.1 2011 se dívčí tým Gymnázia Ústí nad Orlicí vydal do Pardubic na krajské finále ve florbalu. Až do krajského kola jsme se letos po vyhraném okrskovém i okresním kole probojovaly již třetí rok v řadě, nicméně oba předešlé ročníky jsme se loučily druhým místem, které pro nás znamenalo konečnou. Doufaly jsme tedy, že se nám smůla letos podaří prolomit a my se konečně probojujeme mezi elitu, a to na republikové finále.

Když jsme dorazily do hrací haly, čekalo tam na nás nemilé překvapení, první zápas jsme měly odehrát proti Gymnáziu Svitavy, týmu, který nás právě v předchozích dvou letech jako jediný pokořil. Do utkání jsme tedy vstupovaly s velkým respektem a odhodláním vrátit jim vše i s úroky. Celý zápas jsme se Svitavami držely krok, nicméně po herní stránce na tom byly lépe, pouze se jim nedařilo vstřelit branku. Štěstí ale letos konečně stálo na naší straně, 10 sekund před koncem utkání se Alče Jiruškové podařilo skórovat, porazily jsme tak svitavské gymnázium 1:0 a měly jsme tak skvěle připravenou pozici do dalších zápasů.

K druhému zápasu turnaje jsme nastoupily proti Střední zemědělské škole z Chrudimi. Soupeřky byly po předchozím prohraném zápase trochu skleslé, ale odhodlané bojovat až do konce. Asi po třech minutách první poloviny zápasu se do tabulky střelců opět zapsala Alča, a tak jsme její zásluhou vedly 1:0. Po celý průběh utkání jsme byly lepším týmem, měly jsme spoustu gólových šancí, žádná se nám ale nepodařila proměnit. Tato okolnost se nám stala osudnou, jelikož soupeřkám se asi dvě minuty před koncem podařilo dorovnat stav na 1:1, k naší smůle se tento výsledek stal i konečným. Bylo nám tedy jasné, že pokud chceme turnaj vyhrát, nezbývá nám nic jiného než vyhrát poslední zápas a připsat si tak tři body do tabulky.

Ve třetím, posledním utkání dne jsme nastoupily proti holkám ze Střední zdravotní školy z Pardubic. Byla na nás znát nervozita, jelikož jsme měly osud na svých hokejkách. Zároveň však byl cítit všudy přítomný chtíč po vítězství a touha přerušit vítěznou šňůru Svitav. Samotný zápas nakonec dopadl nad naše očekávání, zbylo nám mnohem více sil než soupeřkám, téměř celé utkání se odehrálo na jejich hrací polovině. Na konci zápasu svítil na časomíře stav 5:0 pro naše gymnázium, když si po gólu připsaly Verča Kotlantová, Verča Drábková, Terka Gazdíková, a dokonce dvěma góly se mohla pyšnit Denča Kupková. I přes fakt, že se po nás hrálo ještě jedno utkání, měly jsme již výhru v turnaji jasnou.

Naše radost byla všudypřítomná, konečně po třech letech se nám podařilo pokořit Svitavy a i přes drobné zaváhání s Chrudimí se nám podařilo zvítězit. Výhra byla cennější i o fakt, že pro tři hráčky to byl vůbec poslední zápas na gymnázium v životě. Jediné, co nám na malou chvíli odčarovalo úsměv ze tváří byla zpráva, že se letos do republikového kola nepostupuje a že soutěž končí právě kolem krajským. I přes to holkám patří obrovská gratulace a dík za skvělé výkony, které předvedly ve všech třech kolech.

Sestava: Marťa Diblíková – Terka Tučková, Kristýna Šedová, Alča Jirušková – Marcela Diblíková, Verča Drábková, Markéta Kudrnová, Verča Kotlantová, Terka Gazdíková, Denča Kupková, Vendula Drábková, coach: pan profesor Kumpošt

Martina Diblíková

14.1.2011, 18:06, 1 obrázek


obrázek 131