Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Sport / Gympl sportuje – Vánoční florbalový turnaj 2018

Gympl sportuje – Vánoční florbalový turnaj 2018

Rok se s rokem sešel a už tu jsou opět Vánoce a s nimi tradiční sportovní akce školy – Vánoční florbalový turnaj. Nováčci – 1. ročníky zjišťují, jak na tom kdo je s florbalkou a fyzičkou, promýšlí optimální složení reprezentačních týmů. Zkušenější starší ročníky ze šuplíků vytahují staré nominace hráčů a zvažují, zda v sestavách udělat oproti předchozím ročníkům nějaké změny. Nehrající spolužáci a spolužačky si připravují bubny a třásně, aby mohli při letošním turnaji vytvořit tu správnou diváckou kulisu.

A už je to tu! Úterý 18. 12. 2018 nezačíná pro vybrané žáky nižšího gymnázia v lavicích, ale slavnostním nástupem při zahájení naší sportovní akce. Krátké přivítání, instrukce k pravidlům, rozlosování a jde se na to. Každá třída se popasuje s ostatními třemi a vítězi se stávají… Zcela překvapivě nejstarší, největší a nejzkušenější sportovci z kvarty. Blahopřejeme! Někdo by si mohl myslet, že i další pořadí týmů bude odpovídat věku florbalistů, ale to by se zmýlil! Druhé místo sice skutečně získává tercie, ale nadšení a technická vyspělost primánů nakonec udolává sekundu, tudíž bronzové umístění si odnáší naši benjamínci. Sekunda letos bohužel končí s medailí bramborovou. Krátká pauza na svačinu a už se nám do tělocvičny hrnou zástupci tříd vyššího gymnázia. Nástup, instrukce, představení rozhodčích, rozlosování. Tady už je týmů více, celkem sedm. Vznikají tedy skupiny dvě – prý těžší tabulka A se čtyřmi družstvy a prý protekční tabulka B, ve které jsou pouze tři družstva nižších ročníků. Ale to je los, přátelé, to je ruka osudu!

Následují vypjatá utkání, vždy dvě ze skupiny A a jedno z „béčka“. A kdože nám to postupuje do semifinálových bojů? 8.B jako vítěz „áčka“ jde změřit síly s druhým nejlepším družstvem skupiny B, tzn. 5.B. V druhém semifinále se pak utkají 6.B se 4.A. Bitvy to jsou urputné, přeci jde o čest a slávu nejen týmu, ale celé třídy. Vždyť o tom, kdo vyhrál slavný Vánoční florbal, se hovoří po celý školní rok! A je to tady, už známe letošní medailisty. V boji o třetí místo poráží 4.A kvintu 2:1. A ve finále převálcují nejzkušenější borci ústavu (8.B) sextu 4:0. No, přejme jim to, vždyť to byl jejich poslední turnaj na ústavu.

Závěrem bych chtěl ještě mockrát poděkovat všem organizátorům za pomoc při přípravě a realizaci letošního ročníku vánočního turnaje. Myslím si, že akce se nám opět vydařila a přinesla spoustu příjemných sportovních zážitků! Hezké Vánoce, sportovci i nesportovci!

Za sekci TV

Jaroslav Kumpošt

20.12.2018, 10:11, 14 obrázků


obrázek 3408 obrázek 3407 obrázek 3406 obrázek 3405
obrázek 3404 obrázek 3403 obrázek 3402 obrázek 3401
obrázek 3400 obrázek 3399 obrázek 3398 obrázek 3397
obrázek 3396 obrázek 3395