Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Třída 4.B zadržena na policii

Třída 4.B zadržena na policii

Díky našemu skvělému spolužákovi Matěji Bednářovi, který vyhrál v soutěži Kraj pro bezpečný internet, jsme mohli podniknout exkurzi na Územní odbor policie Ústí nad Orlicí. Dne 28. ledna jsme zde strávili poučné dopoledne, kterým nás provázela paní mluvčí Lenka Vilímková.

Po vstupu nás seznámili s každodenním režimem policistů na stanici. Nejprve jsme se podívali do kanceláře stálé služby, kde jsou přijímána oznámení od občanů a koordinována činnost hlídek v terénu. Práce na této pozici je jedna z nejdůležitějších. Dále jsme navštívili speciální výslechovou místnost určenou dětem vzbuzující příjemnou atmosféru na rozdíl od věcí, které se tam řeší.

A zmínili jsme se už, že nás zavřeli? Po návštěvě cel, kde nám vysvětlili, jak nakládají se zadrženými, jsme byli rádi, že jsme se zase dostali na světlo. Jednou z nejzajímavějších částí exkurze byla ukázka výstroje a výzbroje, kterou jsme si mohli vyzkoušet včetně zbraní. Byť nám počasí nepřálo, zúčastnili jsme se venku názorné ukázky výcviku policejních psů a zjistili jsme, co práce psovodů obnáší.

Víte, čím byla tato prohlídka zcela výjimečná? Jako jedni z mála jsme vstoupili na přísně střežené pracoviště kriminálních techniků, kam má přístup jen několik policistů.

Po této zkušenosti jsme se vydali zpět do školy. Jsme rádi, že nám policie tuto exkurzi umožnila. Myslíme si, že pro nás byla velice přínosná. Ověřili jsme si, že práce policistů rozhodně není jednoduchá.

Žáci 4.B

29.1.2019, 11:52, 5 obrázků


obrázek 3428 obrázek 3427 obrázek 3426 obrázek 3425
obrázek 3424