Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Soutěže a olympiády / Republikové finále kvízu PLUS – Kraje pro bezpečný internet

Republikové finále kvízu PLUS – Kraje pro bezpečný internet

Projekt Kraje pro bezpečný internet již několik let usiluje o rozšíření povědomí o mnohých nebezpečích, která skýtá internet. Snaží se cílit na všechny věkové skupiny a pro základní a střední školy nabízí soutěžní kvízy. Školní kolo soutěže probíhá přes web, kde je kromě standardního kvízu možnost vyplnit i kvíz PLUS. U něho se měří čas a pět nejlepších z kraje se poté utká v krajském kole (proběhlo 6. prosince 2018).

Ze zapojených 12 krajů pak postupují první místa do republikového finále. To se uskutečnilo 4. února v budově Ministerstva vnitra na Praze 4. Tentokrát rozhodovala více správnost a čas pouze v případě, že měli dva soutěžící stejný počet bodů. Otázek připravili pořadatelé celkem 25. Matěj Bednář ze třídy 4.B se umístil na 2. místě. Vyhrál zástupce Plzeňského kraje, a to o přesně 2 sekundy.

Informace o tomto úspěchu je rovněž na Školském portálu Pardubického kraje.

Po soutěži následovala prohlídka Žižkovské věže a datacentra pod ní, ve kterém má své servery umístěné třeba společnost CZ.NIC.

Hana Blaško

18.2.2019, 14:07, 3 obrázky


obrázek 3446 obrázek 3445 obrázek 3444