Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Školní akce / Ahoj z Vltavy! Vodácký kurz 7. B a 3. A

Ahoj z Vltavy! Vodácký kurz 7. B a 3. A

Aneb když mokří, tak pořádně.

Dne 4. června 2019 se padesátka studentů a šestice učitelů nalodila do autobusu a vyjela vstříc čtyřem dnům plných poctivého vodáctví.

Dobrodružství začalo již samotnou cestou – rychlý přesun Ústí-Vyšší Brod se z důvodu mnohých objížděk proměnil ve vyhlídkovou jízdu jihočeskými vesničkami. Nechyběly krávy, koně, husy, selské baroko ani napětí, kde to vlastně za další zatáčkou vyjedeme.

Samotná plavba na kánoích by se dala velmi jednoduše popsat jako „velmi mokrá“. Kdo se nepřevrhl na klidné vodě, toho vykoupal jez, a o těch několik zbylých (aby jim to nebylo líto) se postarala čtvrteční bouřka. Deseti až dvacetikilometrové přesuny po Vltavě se nesly v duchu čistého i falešného zpěvu, ústního zkoušení z botaniky, zoologie, a k překvapení většiny i lidského těla, a sem tam nějaké té vodácké poezie.

Dějepis vodácký kurz také nezanedbal. Po klášteře ve Vyšším Brodě čekal ve středu a čtvrtek výpravu zlatý hřeb výletu – Český Krumlov. První večer v jihočeském renesančním městě studenti strávili v zámeckých zahradách a ve více či méně drahých kavárnách a restauracích na pořádném jídle a Birellu. Druhý den se skupina rozdělila na návštěvníky zámeckých interiérů a horníky, kteří se oblečení po vzoru seriálu Černobyl vydali do grafitového dolu.

Jedním z dalších adrenalinových zážitků byla čtvrteční průtrž mračen. Pro návštěvu staré zříceniny byste jistě lepší atmosféru než bouřku s pořádnými blesky neobjednali, nicméně stany, které nám mezitím stihl déšť téměř vytopit, by měly poněkud jiný názor. Naučili jsme se tedy, jak takový stan přenést, vysušit, zateplit, navzájem jsme si pomohli a krizi zažehnali.

Jistě se jedná o velmi krátký výtah ze všech různých událostí, vtipných i poučných zážitků a aktivit, které jsme za celý kurz stihli prožít. Text, který by je shrnoval všechny, by ale určitě přesáhl počet několika stran. Proto se nás neváhejte ptát. Rádi vše podrobně povyprávíme!

Natália Kudrnová

14.6.2019, 21:19, 8 obrázků


obrázek 3720 obrázek 3719 obrázek 3718 obrázek 3717
obrázek 3716 obrázek 3715 obrázek 3714 obrázek 3710