Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Školní akce / ADAPTAČNÍ KURZ 1.B 2019

ADAPTAČNÍ KURZ 1.B 2019

Prázdniny už nám skončily, a tak nám nezbývá nic jiného, než vytáhnout z půdy aktovku a hurá do školy – ale teď už žádná základní škola, stávají se z nás studenti ústeckého gymnázia!

Nová škola, noví učitelé, noví spolužáci a kamarádi. Je čas se seznámit a dozvědět se o ostatních trochu více informací, jak o učitelích, tak o spolužácích.

A tak se vydáváme do Orlických hor, kde společně s novou třídou strávíme tři dny: den odjezdu byla trochu zima a pršelo – o to více jsme se těšili na chatu. Nejdříve jsme navštívili přírodní museum, potom přestalo pršet a my jsme vyrazili mírným kopcem až na Říčky. Na chatě jsme si vylosovali pokoje a zabydleli se. Byl oběd a poté přišly na řadu seznamovací hry. Po večeři jsme se rozdělili do skupin, se kterými jsme vymysleli příběh, který jsme pak předvedli ostatním.

Druhý den ráno po snídani jsme se o sobě něco dozvěděli a představili se ostatním malou prezentací. Po obědě jsme šli na procházku spojenou s dalšími hrami. Poté jsme za chatou hráli přehazovanou a další sporty. Po večeři jsme se rozdělili do skupin a vymýšleli příběh na téma „on-line, off-line“, který jsme poté přečetli ostatním a vybrali ten nejlepší, který budeme hrát na oslavách sedmnáctého listopadu.

Třetí den jsme měli dřívější budíček abychom stihli uklidit, sbalit se…, po snídani jsme vyrazili na cestu domů. Šli jsme krásnou lesní cestou až na Anenský vrch. Poté jsme se ještě byli podívat na vojenské bunkry a potom už rovnou na autobus, kterým jsme dojeli až do Ústí.

Díky tomuto adapťáku jsme si bližší a ve škole je to hned veselejší!

Klára Diblíková, 1.B

26.9.2019, 9:05, 6 obrázků


obrázek 3796 obrázek 3795 obrázek 3792 obrázek 3791
obrázek 3790 obrázek 3789