Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Den bezpečnějšího internetu

Den bezpečnějšího internetu

V úterý 11. února proběhne již sedmnáctý Safer Internet Day (Den bezpečnějšího internetu). Jedná se o celosvětovou akci – aktuálně je zapojeno přes 150 zemí světa.

Co je to Den bezpečnějšího internetu?

Den bezpečnějšího internetu se koná každý rok v trochu jiné datum, obecně však vždy na začátku února.

Letos připadl na 11. února.

Při tomto dni bychom si měli připomenout, že internet je úžasné místo, které nám dovoluje sdílet věci s přáteli, rodinou i veřejností, nabízí nám spoustu možností ať už pro práci, studium či využití volného času. Měli bychom však myslet na to, že na internetu se i skrývají určité nástrahy, o kterých je dobré něco vědět, abychom se jim mohli vyhnout.

Během SID po celém světě probíhají různé akce (ať už v Evropské komisi, národních centrech bezpečného internetu, školách, ale i na mnoha jiných místech).

SID je podporován Evropskou komisí, pořádají ho organizace INHOPE a Insafe. U nás v ČR koordinuje Safer Internet Day sdružení CZ.NIC v rámci jejich projektu Bezpečně na netu.

Letos se do SID zapojuje i naše škola. Připraveny jsou:

  • nástěnky (na prvním, druhém i třetím patře) – Na každé se rozebírá trochu jiné téma, navíc nejde jen o čtení, ale jsou připravené i malé kvízy, které si můžete vyzkoušet.
  • mini webové stránky – Tam najdete odkazy na další zdroje a informace, pokud by vás Safer Internet Day více zajímal. Odkaz je zde.
  • online kvíz – Na webových stránkách najdete také odkaz na kvíz, který si můžete zkusit vyplnit. Věřím, že se z něj i třeba něco nového dozvíte.

Co můžete udělat pro podporu Dne bezpečnějšího internetu?

  • zaregistrovat svoji podporu na stránkách SID (www.saferinternetday.org), kde vyplníte krátký formulář. Pokud nebudete chtít, na vaší e-mailovou adresu Vám žádná nevyžádaná pošta chodit nebude.
  • sdílet SID na sociálních sítích – kampaň probíhá především na Facebooku, Twitteru a Instagramu. Nezapomeňte přidat #SaferInternetDay.

Děkuji za přečtení a budu moc rád, pokud se SID rozhodnete podpořit.

Matěj Bednář (5.B)

9.2.2020, 21:39