Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Školní akce / Lyžařský výcvik 1. A

Lyžařský výcvik 1. A

V pondělí 17. února 2020 vyrazila naše třída 1. A doplněná pár dalšími účastníky na lyžařský výcvik do Říček v Orlických horách.

Po cestě autobusem, která proběhla bez problémů, jsme si odložili věci do chaty Karosa, nazuli lyžáky, oblékli helmy a vydali se na první prozkoumávání sjezdovky. Odpoledne jsme pak vyrazili běžkovat a v tomto duchu se nesl celý náš týden. Dopoledne lyžování, odpoledne projížďky na běžkách nebo procházka.

I když to bylo pro některé z nás fyzicky (a možná i psychicky) náročnější, zbývaly nám síly na to, abychom si užívali každý společný večer a odpočinkové pauzy.

Hráli jsme spoustu her, zpívali i za doprovodu kytary, nebo dokonce tancovali. Kromě toho jsme také trávili čas plný smíchu u hromadného čištění zubů a zase se o něco víc sblížili.

Díky hodným učitelům, kteří s námi jeli – paní Šmétkové, panu Růžičkovi a panu Suchomelovi, jsme se navíc každý den přiučili něčemu novému a měli možnost zažít závod na lyžích ve velkém slalomu nebo štafetu na běžkách. Za naše výkony jsme byli i odměněni a nechyběla ani cena za nejkrásnější políbení sjezdovky nebo nejvíce pádů s dojetím do cíle.

Asi jako každá třída jsme si odsud dovezli hromadu modřin a puchýřů, ale především plno hlášek a zážitků, které nám zůstanou mnohem déle.

A i přesto že jsme se těšili domů na svou vlastní postel, odjížděli jsme s pocitem, že bychom tam ještě chvíli přece jen zůstali.

Kateřina Menšíková 1. A

28.2.2020, 16:16, 6 obrázků


obrázek 4243 obrázek 4242 obrázek 4241 obrázek 4240
obrázek 4239 obrázek 4238