Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Školní akce / Lyžařský kurz 5.B

Lyžařský kurz 5.B

V sobotních poledních hodinách se naše třída a pár dalších nadšenců z 6.B za doprovodu pana profesora Kumpošta, Borovičky a paní profesorky Kroulíkové vydala za krásami Orlických hor.

Po asi hodinové cestě autobusem jsme konečně překročili práh chaty Karosa. Jakmile jsme se naobědvali a zabydleli, vyrazili jsme na běžky. I přesto, že se první výstup z lanovky neobešel bez menších karambolů, brzy jsme se v našich běžkařských schopnostech rychle zlepšovali. Celým výletem nás provázely sluneční paprsky a bezvětří. Toto idylické počasí nám sice nevydrželo celý týden, prostřídalo se s mrazem a deštěm, ale ani to nás neodradilo od našich sportovních aktivit.

Po náročném programu jsme se vždy těšili na společné večery, při nichž jsme si nejen odpočinuli, ale dozvěděli jsme se i něco nového o spolužácích, správném voskování lyží, dobrovolnictví či záchraně pralesů. Hodně jsme se také pobavili při hraní her nebo během odpočinkových pauz.

Od učitelů získané dovednosti jsme si ověřili při závěrečných závodech, které se skládaly z obřího slalomu a štafety na běžkách. Za naše výkony jsme byli odměněni drobnými sladkostmi, a ti úspěšnější i diplomy.

A pak už nám nezbývalo nic jiného než si zabalit kufry, rozloučit se se zasněženou krajinou a vrátit se zpátky do školních lavic.

Jako každá třída jsme si tento výcvik velmi užili. Odnesli jsme si sice spoustu modřin a oděrek, ale za další společný zážitek to určitě stálo!

Tereza Kroutilová (5.B)

10.3.2020, 11:36