Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Studenti / Workshop „Budoucnost máme ve svých rukou“

Workshop „Budoucnost máme ve svých rukou“

Na konci května jsem dostal nabídku připojit se k workshopu o projektovém managementu od organizace Eutis. Ta se snaží veřejnosti ukazovat, že mají možnost ovlivňovat politické dění v jejich městě, kraji, státu i v celé Evropské unii nejen prostřednictvím voleb, ale pomocí spousty dalších prostředků. Jedním z nich je i iniciování projektů, které mohou konzultovat s neziskovými organizacemi a získat financování i další podporu.

Právě toto téma se na zmíněném workshopu rozebíralo. Výstupem celého programu pak byla práce v týmech, ve kterých jsme vymýšleli řešení lokálních problémů v našich městech či školách. Já se rozhodl společně s Martinem, Matějem a Ondrou, studenty z Gymnázia Dašická v Pardubicích, přijít na to, jak minimalizovat objem vyhozeného jídla ve školních jídelnách. Navrhovali jsme především webovou databázi fotek jídel a možnost jejich hodnocení tak, aby si strávníci mohli lépe představit co se pod názvem oběda skrývá a zvolili si jídlo, které skutečně snědí a nevyhodí.

Náš projekt se na workshopu stal vítězným a proto jsme 21. června vyrazili do Prahy odprezentovat náš projekt před odbornou porotou. V konkurenci 9 týmů jsme nakonec vybojovali skvělé 2. místo. Dostali jsme ale také možnost probrat naši prezentaci s hercem Zdeňkem Stejskalem, který se věnuje neverbální komunikaci a metodám prezentování, takže jsme si domů odvezli i cenné rady do budoucna.

Moc bych chtěl poděkovat celému zbytku našeho týmu za skvěle strávený den a organizaci Eutis za velmi přínosný program. Určitě bych chtěl motivovat další studenty, aby se nebáli do podobných akcí zapojit, protože se na nich lze vždycky přiučit novým a praktickým dovednostem.

Matěj Bednář, 6.B

23.6.2021, 8:33, 6 obrázků


obrázek 4506 obrázek 4505 obrázek 4504 obrázek 4503
obrázek 4502 obrázek 4501