Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Sport / Lyžařský kurz třídy 5.B 2011

Lyžařský kurz třídy 5.B 2011

Pondělí, úterý, středa, čtvrtek, pátek a půlka soboty… Uteklo to jako voda.

Náš lyžařský kurz začal v pondělí 7.2.2011 před osmou ráno, kdy jsme se postupně začali scházet před budovou gymnázia. Přijel autobus a s pomocí pana řidiče jsme naložili všechna zavazadla a vyrazili jsme. Zatímco u nás roztál všechen sníh a vypadalo to, že přichází jaro, my jsme mířili přímo do Říček v Orlických horách do pohádkové zimy.

Učitelé nás nešetřili, jen co jsme dostali klíče od pokoje a nanosili si tam své věci, jsme se na povel převlékli do lyžařského oblečení a šlo se na nejbližší svah zvaný Alma. Po obědě jsme vyjeli i na námi tak oblíbené běžky. A tak to chodilo každý den. S výjimkou středy, kdy jsme dpoledne šli na procházku, která končila v penzionu. A taky jsme už pak nejezdili na Almě, ale každé ráno, v rámci rozcvičky, jsme vyšli nahoru do Ski centra.

Společné večery jsme trávili v jídelně, a tak nám snad ani nevadilo, jak malé jsme měli pokoje. Nejoblíbenějšími hrami se stal Bang, Aktivity a Jungle Speed, který si s námi zahrála i paní profesorka Holubářová. Myslím, že to byl skvělý zážitek pro ni i pro nás. Jen doufám, že jsme jí nesnížili moc sebevědomí, neboť prohrála, co se dalo.

Vařili nám asi dobře, protože klukům chutnalo a co se týče holek… asi jsme víc vybíravé. Čaj s příchutí hliníku či hromádka kaše ze zelí, se nám moc nezamlouvala, ale hlady jsme nezemřeli, protože se našla i chutná jídla, třeba kiwi nebo jogurt!

Celý týden nás provázelo překrásné počasí, myslím, že lepší jsme si nemohli přát. Jen v pátek, v den závodů, byla mlha a stále pršelo. Takže k soutěži na běžkách ani nedošlo a na sjezdovkách jsme závodili zmoklí jako slepice na neupravené Almě.

Celý kurz jsme zakončili dopoledním sobotním lyžováním ve Ski centru za doprovodu horských slunečních paprsků. Kolem poledne jsme se pak vrátili zpět na chatu a autobusem, který přivezl další třídu 1.A, jsme odjeli domů. Myslím, že ještě dlouho budeme vzpomínat na ten výjmečný týden. Protože honit Eliščiny běžky, vidět zaseknutého Lukáše v turniketu, kdy nemohl ani tam ani zpět, Jendu, který se nestihnul vyhnout značce u prostřed sjezdovky „Pozor! Jeďte pomalu!“ a projel skrz ni či být při všech těch vysmátých pádech na běžkách se nám už jen tak nepoštěstí.

Zdíša Leschingerová

24.2.2011, 15:35, 8 obrázků


obrázek 189 obrázek 188 obrázek 187 obrázek 186
obrázek 185 obrázek 184 obrázek 183 obrázek 182