Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Soutěže a olympiády / Bagety dobré, úlohy těžké

Bagety dobré, úlohy těžké

V pátek 11.února 2022 se již po 18. konalo mezinárodní Fyziklání v Praze. A naše, velice fyzikálně založená třída se rozhodla sestavit tým. V tu chvíli ještě nikdo z nás netušil, co za útrapy nás čeká.

Poté, co jsme se dozvěděli, že Pepa má teplotu, museli jsme urychleně aktivovat nouzový protokol. Naštěstí se podařilo a ráno kolem šesté jsme se postupně potkali ve vlaku ve složení Kateřina Krajová, Viktor Adámek, Václav Novotný, Bartoloměj Osoha a Martin Kalista za doprovodu pana profesora Motyčky. Cestou jsme samozřejmě mohli procvičovat příklady z fyziky, ale raději jsme hráli Svět a simultánně sledovali hokej.

V Praze nás překvapila velikost Fyziklání a počet našich soupeřů. Po převzetí bagety už náš den nemohl být lepší. Pak začala soutěž. Všude kolem nás seděly týmy, které vypadaly, že vědí, co dělají. I nám se v první hodině docela dařilo a drželi jsme se v první dvacítce. Bohužel postupně byly úlohy těžší a těžší a naše pokusy skončily až u odhadování výsledků a naše odhady nebyly dost přesné.

I přesto akci hodnotíme pozitivně, i když se Káťu pokusila zabít zebra. Nakonec jsme obsadili 27. místo v kategorii C a celkově 131.

Za tým Pipi třebovští jednorožci Viktor

18.2.2022, 12:46, 2 obrázky


obrázek 4694 obrázek 4693