Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Školní akce / Lyžařský kurz 1. A

Lyžařský kurz 1. A

Lyžařský kurz pro většinu z nás začal již v sobotu 5. 2. ráno, kdy jsme se sešli před nemocnicí kvůli PCR testu. Za 24 hodin jsme již všichni pozitivní (náladou), s negativním testem mířili na sjezdovky v Říčkách v Orlických horách a po lehce dramatické jízdě autobusem (smyk dokáže probudit i spící spolužáky) a rychlém vyložení věcí na chatě Karosa jsme okusili místní sníh.

Klouzal, studil, no prostě nádhera. Šest dní plných sněhu, pádů, lyží, běžek a dalších krásných společných zážitků začalo. Kolikrát za ten týden zaznělo, že na ta ďáblova prkénka už nestoupnu, že přece nemůžeme jít ven, když je tam tak „krásně?“, že to klouže … se snad ani nedá spočítat. A pak jsme zase naskočili na ski a pozdravem „ať to frčí“ a úsměvem na tváři vyrazili zdolávat kopce i roviny. Vždy se našla nějaká nová, další, krásnější výzva – kdo skočí nejkrásnější rybičku, jak dlouho dokážeme jet na běžkách ve dvou patrech nebo kdo lépe trefí sněhovou koulí našeho třídního. A k tomu ta panoramata.

A najednou byl pátek. Když jsme si před týdnem stěžovali, jak jsme mokří a co všechno nás již po prvním dnu bolí, netušili jsme, že těch 6 dní „utrpení“ tak rychle zmizí v dáli. Už musíme domů. ): Ale s tou výbornou partou, kterou jako třída jsme, určitě zažijeme plno dalších krásných akcí. Už teď se těšíme na dvoudenní přírodovědnou exkurzi a pak …

Žáci 1. A

21.2.2022, 10:08, 3 obrázky


obrázek 4698 obrázek 4696 obrázek 4695