Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Školní akce / Na horách a v Mezivrší aneb 6. B na lyžáku

Na horách a v Mezivrší aneb 6. B na lyžáku

Po dlouhém roce čekání se konečně třída 6. B, samozřejmě za doprovodu sedmi dívek ze 3. B, dočkala očekávaného lyžařského kurzu pod vedením profesora Růžičky, profesorky Šmétkové a zkušeného včelaře profesora Kumpošta. I přes nepříznivé odezvy všech víkendových spáčů započal právě v sobotu 12. 3. 2022 a již v osm hodin autobus, doslova přecpaný lyžemi, běžkami a kufry, vyrazil za sladkých tónů kytar vstříc sněhovým radovánkám. Téhož dne byly také ověřeny schopnosti všech účastníků, ráno lyžařské, později odpoledne běžkařské. Dle příjemně překvapených výrazů trojice kantorů by se dalo předpokládat, že veškeré žactvo tímto úvodním testem úspěšně prošlo. Ke konci dne samo sebou nesmělo chybět poučení o bezpečnosti na sjezdovkách okořeněné o velice přínosnou pohádku (na dobrou noc).

Neděle se nesla v duchu tradičního focení před Kunštátskou kaplí, které jsme však museli nejdříve, za krásného slunečného odpoledne, dosáhnout. Slunko neodbytně hřálo i dalšího dne, tedy v pondělí, kdy se malá skupina odvážných a zdatných běžkařů v čele s maličkostí vedoucího kurzu Radovanem Růžičkou na Pěticestí rozhodlo místo trapně blízkého Anenského vrchu pokořit Velkou Deštnou. Nutno říci, že se to podařilo a skupinka se i přes odpor větru, který znepříjemnil cestu zpět, vrátila v celku a ve zdraví. Odpočinkové odpoledne, při němž byly sněžné sporty nahrazeny vycházkou zahrnující návštěvu osamoceného dřevěného kříže, záhadných menhirů, místními zvaných Stonehenge, a také proslulého malého Karlova mostu, bylo završeno posezením v restauraci známé pro své lívance, které ke zklamání mnohých z nás jakoby náhodou právě došly.

V předposlední den, toť v úterý, se po pravidelném ranním sjezdaření konaly smíšené běžkařské štafety týmů, ale také velice vyrovnaný souboj dívek a chlapců, ve kterém i přes počáteční náskok pouhých dvanácti kol zvítězily právě dívky. Středečního rána účastníci kurzu naposledy nasadili lyžařské vybavení, po vydatném obědě si zabalili a smutně se rozloučili s chatou, která se na krásných pět dnů stala jejich domovem, aby se dalšího dne mohli opět nadšeně vrhnout do učení.

Jakub Hyhlík

17.3.2022, 8:39, 9 obrázků


obrázek 4750 obrázek 4749 obrázek 4748 obrázek 4747
obrázek 4746 obrázek 4745 obrázek 4744 obrázek 4743
obrázek 4742