Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Školní akce / Lyžařský kurz 3. B

Lyžařský kurz 3. B

Ve středu 16. 3. po sedmé hodině ranní započal náš čtyřdenní výjezd do Říček v Orlických horách. Otestovaní a v lyžařském oblečení jsme se spoustou zavazadel dojeli rovnou na sjezdovku. Tam se k naší třídní profesorce Kroulíkové a profesoru Faltovi připojil nadšený lyžař profesor Růžička. Tím se vedení kurzu stalo kompletní. Svah na nás z počátku kvůli počasí moc nezapůsobil. I přes mlhu nás kantoři bez obtíží rozdělili do tří družstev podle schopností. K poledni se sníh stával těžším a mokřejším, takže jsme byli rádi, že po tak krásném seznámení se s lyžema můžeme sednout do autobusu a těšit se na teplý oběd. Chata Karosa na nás ale čekala plná třídy 6. B a jídlo jsme si zasloužili až po tom, co jsme všechna zavazadla dostali z autobusu, v němž nás po pár okamžicích sexta opustila. Po této chaotické výměně tříd jsme spolu s dvěma studenty, kteří doplnili naši kapacitu, vyrazili na běžky. Na louce pod kapličkou jsme za slunného počasí zjistili, že nám to běžkování nedělá navzdory všem našim předpokladům zas tak veliké potíže. Den jsme zakončili prezentací o historii lyžování, bezpečnosti na sjezdovce a velmi obohacující pohádkou s podobnou tématikou.

Ve čtvrtek se počasí vylepšilo, toho vedoucí kurzu využili a po dopoledním sjezdování a vydařeném výletu na běžkách ke Kunštátské kapli nás navečeřené vytáhli ven před chatu a pod skomírající lampou jsme mohli sledovat, jak profesor Růžička sobě a profesorce Kroulíkové voskuje, totiž parafínuje, lyže. Rozděleni do týmů jsme se ještě téhož dne účastnili štafetového závodu na bobovacích lopatách.

Slunná obloha nás provázela i celý předposlední den kurzu. Sníh byl ke konci lyžování sice rozježděný, ale ranní manšestr rozhodně stál za to. K obědu nás místní personál v dobrém slova smyslu překvapil řízky. Odpoledne jsme na běžkách navštívili Komáří vrch, legendární Karlův most a restauraci. Večer už se nesl ve volnější atmosféře, rozbor našich dopoledne natočených jízd však nechyběl.

Poslední den výcviku jsme se rozdělili na dvě skupiny, jedna šla naposledy sjezdovat a druhá, běžkařská, se vydala na výlet na Mezivrší. Poté jsme ve spěchu sbalili svá zavazadla, naobědvali se a v dobré náladě odjeli autobusem zpět do Ústí.

Závěrem bychom rádi poděkovali pedagogickému sboru za příkladné vedení a personálu chaty Karosa za zprostředkování příjemného zázemí a výborného jídla na našem prvním lyžařském výcviku.

Sára Pavlišová a Eliška Mlynářová, 3.B

29.3.2022, 8:17, 12 obrázků


obrázek 4790 obrázek 4789 obrázek 4788 obrázek 4787
obrázek 4786 obrázek 4785 obrázek 4784 obrázek 4783
obrázek 4782 obrázek 4781 obrázek 4780 obrázek 4779