Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Sport / Lyžařský kurz třídy 1.A 2011

Lyžařský kurz třídy 1.A 2011

Taková ta, s takovým tím!

Taková ta třída 1.A společně s takovým tím učitelským složením (jakožto vedoucí J. Kumpošt, M. Hoffmann, K. Kroulíková) se vydali dne 12.2.2011 na lyžařský kurz do Říček v Orlických horách – chata Karosa. Mohla bych téměř všechno popsat dopodrobna, ale snad každý z nás ví, jak takový lyžák zhruba probíhá. Například dopoledne lyže, odpoledne běžky, dopoledne lyže, odpoledne běžky, odpoledne lyže… Nevěříte? Nevěřte! Nepřijeli jsme si pro zlepšení fyzické kondice, ale pro zážitky, vzpomínky a znovupoznání kolektivu spolu s profesory.

K věci. Již prvním dnem, kdy jsme přijeli, nás hnali na lyže, aby zjistili naše schopnosti či neschopnosti. Nikdo neprotestoval. Sjezdovka vedle chaty, co víc si přát že? Ale to jen právě v ten onen den! Zbytek týdne jsme totiž jezdili do Ski centra a zpátky pěšky. Sníh nám zpočátku nepřál, povrch sjezdovek byl zledovatělý tak, že jsme si místo na horách připadali jako v zimním stadionu. Ale průběžně během týdne se daleko víc zlepšil a my mohli vyrazit i na běžky, na kterých jsme stáli snad třikrát, ale nikomu to očividně nevadilo. Koho by napadlo, že se na tak dlouhých prkýnkách dá hrát např. na babu? Anebo sjíždět po části černé sjezdovky? A nejen to!

Snad všem utkví v paměti Kálovi Miss běžky, s nimiž neustále bojoval anebo Véřino slavné: „Uhněte, pardón, neumím plužit!“ a následný nepříjemný pád mezi davem spolužáků. Mimo jiné se našlo i pár výjimek, kdy jsme měli volnější dny. Kromě vykoupení všech zásob malého krámku jsme mohli otestovat důvěru kolektivu. Hry, při kterých se rozzářilo víc než dvacet úsměvů, nás zabavily a zahřály natolik, že jsme se příliš odvázali a malým nedopatřením se Jendovi spustila krev z nosu. Byla to válka na život a na smrt, ale každopádně jsme si užili!

Závody na lyžích ani na běžkách se nám nevyhnuly. Dosud slavná Sára Gironi, která jezdí jako ,,Širóni" nezklamala a usmítila se společně s Jendou a Kálou (snowboard) na 1. místě!

Večery v jídelně ubíhaly celkem rychle. Přes koukání na filmy, zhlédnutí svých prezentací, hraní společenských her, předávání cen, vyslechnutí pana vedoucího, který vyprávěl o jeho účasti v horské službě… jsme měli možnost objevit u profesorů hudební nadání. S jejich výstupem „Taková ta, s takovým tím“ měli veliký úspěch! (video máme)

V pátek dne 18.2. se opět vyrazilo do Ski centra, kde jsme si stihli užít své poslední společné jízdy. A potom? Sbaleno, naobědváno, připraveno… hotovo, můžeme vyrazit! Takový úžasný lyžák s takovou úžasnou atmosférou. DĚKUJEME

Chtěla bych jen ještě říct, že jsme poděkovali p. Dobrouckému i pracovnímu personálu → MÁME SE TAM ZASE NĚKDY UKÁZAT! =)

Dominika Chadimová (1.A)

4.3.2011, 11:50, 5 obrázků


obrázek 194 obrázek 193 obrázek 192 obrázek 191
obrázek 190