Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Školní akce / Hallo, Dresden! Třetí ročníky zdraví z Drážďan

Hallo, Dresden! Třetí ročníky zdraví z Drážďan

V úterý 3. května 2022 se naše třídy 3.A a 7.B vydaly na společný zájezd do Drážďan. Během jednoho dne jsme měli šanci projít si spoustu krásných památek, prohlédnout si zdejší architekturu, dozvědět se nové informace od paní průvodkyně nebo ve volném čase prozkoumávat místní kavárny a obchůdky.

Teď už ale konkrétněji: celý výlet jsme zahájili u Zwingeru, což je komplex barokních budov se zahradami, jehož součástí je i umělecká galerie. Dále jsme navštívili Frauenkirche, neznámější barokní kostel v německé spolkové zemi Sasko, viděli jsme Fürstenzug, neboli nástěnný obraz 34 saských panovníků, který je symbolem samotných Drážďan. Prošli jsme se po Brühlsche Terrasse podél řeky Labe a viděli i jedno z nejhezčích německých divadel – Semperovu operu.

Nechyběly ani rozchody a pauzy, se kterými jsme mohli nakládat každý podle svého. V praxi jsme si vyzkoušeli své znalosti němčiny. Jelikož jsme většinu času trávili venku, mile nás překvapilo také počasí, které se opravdu vydařilo.

Na závěr bychom rádi poděkovali paní učitelce Kaucové, Pražákové a Peškové za celkovou organizaci a za příjemně strávený den.

Kateřina Menšíková 3.A

13.5.2022, 9:32, 5 obrázků


obrázek 4888 obrázek 4887 obrázek 4886 obrázek 4885
obrázek 4883