Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Školní akce / Sláva, nazdar výletu! Dopluli jsme, už jsme tu.

Sláva, nazdar výletu! Dopluli jsme, už jsme tu.

Že ze třeťáků jsou teď vodáci, vám asi neuniklo, ale to, co se dělo na samotném kurzu, určitě ano.

Putování započalo ve Vyšším brodě a bylo zdárně ukončeno o 4 dny později v Boršově nad Vltavou (u Českých Budějovic). První červnový týden jsme tak strávili brázděním neznámých vod, které místy zdály se býti až nebezpečnými. Vltava byla mělčí něž obvykle, tudíž nám loďky klouzaly po kamenech a tu a tam si pro někoho přišlo i cvaknutí v jazyku suchozemských tvorů výraz pro převrácení loďky).

Nechyběly ale ani úrazy. Hned první den utonul jeden člen gymplácké výpravy, totiž iPhone, který ještě v těchto chvílích bojuje o život. Jeden ze spolužáků si proti sobě poštval konzervu, která jako odpověď použila své ostré víko proti jeho prstu. Jinému se pro změnu postavila na odpor šiška salámu, která se zarputile bránila rozříznutí. Avšak nejsou nutné obavy, nic vážnějšího nenastalo, každopádně děkujeme, ceníme soucit.

Několik takových škobrtnutí nám zato vynahradily výlety. Ať už výstup ke kapli nad Českým Krumlovem, návštěvu zámeckých komnat anebo důlní dobrodružství, zpět do kempu jsme přicházeli plni zajímavých dojmů. V táboře pak nechyběl ani táborák s kytarou, a občas si tu a tam někdo vzpomněl na nějakou hitovku (kdoby to jen řekl, že paní K tak hezky zpívá; určitě ji někdy poproste).

Byla tedy expedice do nových kontinentů úspěšná? Odpovědi netřeba. Nejenže s pádlem v ruce zvládneme základní vodácké dovednosti, jako je překonání jezu, umíme vybrat jen ty nejpotřebnější věci do vodotěsného (pouze pro ty, kteří utáhnou dostatečně víko) barelu, vytvořit fotku celé třídy z poloviny žáků, ale především už víme, že to, co vylétlo z rákosí u řeky, rozhodně není pelikán.

Tak AHOJ!!!

Žáci 3. A a 7. B

8.6.2022, 7:21, 2 obrázky


obrázek 4976 obrázek 4974