Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Školní akce / Zmokli jsme a už jsme tu aneb STK

Zmokli jsme a už jsme tu aneb STK

Pokud vám ve dnech 13.–17. 6. 2022 škola připadala nějak podezřele tichá, bude to pravděpodobně nepřítomností 6. B a 2. A z důvodu STK (sportovně-turistického kurzu – já vím, ta zkratka může působit trochu matoucím dojmem). Na tomto pětidenním dobrodružství nás doprovázeli čtyři zkušení instruktoři: paní K., slečna S., pan F. a pan K.

Dalo by se říct, že všechny moje obavy před kurzem směřovaly k počasí, ale cesta do Pastvin proběhla jen za menších přeháněk, které naši instruktoři komentovali slovy: „Aspoň jste si vyzkoušeli jet v dešti.“

Hned druhý večer spala hrstka statečných v čele s panem K. a slečnou S. pod širákem. Celý zážitek ovšem začínal hodinovou výpravou potmě, kde se dala nádherně pozorovat sestupná tendence jak našeho nadšení, tak i hluku. Dostali jsme se do přívětivého lesa, pečlivě vybíraného panem K., ale teprve ráno jsme si mohli vychutnat všechno kolem nás, když jsme se probouzeli obsypáni lesním hmyzem.

Kromě jiných cyklovýletů se části z nás naskytla možnost prohlédnout si Martinovy včelí úly. Po strastiplné a nesmyslně dlouhé pouti jsme konečně stanuli u cíle, ale hned nato jsme zjistili, že existuje o asi tři kilometry kratší cesta, kudy nás Martin prostě jen nechtěl vzít. Děkujeme ti.

Po odvážné jízdě na kole přišel menší úpadek našeho sebevědomí, kánoe. Ve čtvrtek se dokonce konaly závody (posunuty kvůli dešti), kterých se s námi za velkého jásotu účastnila i naše paní třídní učitelka. Když nás přijela poprvé navštívit, přivezla s sebou spoustu jídla, ale do dvou minut se po něm slehla zem.

Také jsme se učili vázat uzly, orientovat se v mapě a přežít v přírodě, což jsme využili v soutěži nazvané Běh o život – všichni přežili, přestože jsme si chvilku mysleli, že jsme ztratili jedno z družstev. Téměř každý večer jsme se pokoušeli o hru na kytary a zpěv, především při čtvrtečním táboráku se rozléhal náš skřehotavý sbor okolní krajinou docela výrazně. Jako jeden z nejpalčivějších problémů se ukázalo domlouvání na hraných písničkách. Stejně jsme nakonec vždycky skončili u Slavíků z Madridu.

Pomineme-li bilanci pádů, která čítá kolem deseti menších i větších letů, kurz se vydařil velmi pěkně. Kromě dvou deštivých dnů nám počasí přálo, akorát pořád čekám, kdy si přestanu zpívat ty Slavíky.

Kateřina Krajová, 6. B

23.6.2022, 21:08, 6 obrázků


obrázek 5018 obrázek 5017 obrázek 5016 obrázek 5015
obrázek 5014 obrázek 5013