Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Sport / Středoškolská futsalová liga 2022

Středoškolská futsalová liga 2022

Základní kolo SFL se uskutečnilo v České Třebové 14. 11. 2022, kde se se školními soutěžemi loučil za poslední roky nejlepší fotbalista, jakého naše gymnázium vyprodukovalo, Martin Popelář.

Že se chtěl rozloučit v nejlepším možném světle, ukázal hned první zápas proti Gymnáziu Česká Třebová, ve kterém zaznamenal hattrick. Střelecký prapor spolu s ním držely mladé pušky z 1. A – Markové Mucha a Mlynář. Přestože jsme byli po většinu zápasu lepším týmem, neustále jsme museli dotahovat skóre. A když už se zdálo, že zápas spěje k remíze 5:5, po teči jednoho z bránících hráčů jsme inkasovali i šestou branku, na kterou jsme již nedokázali odpovědět.

Pokud jsme v prvním zápase dostávali branky zejména po našich chybách pramenících z nedůrazu a nízké koncentrace, ve druhém zápase s Vysokým Mýtem jsme branky dostávali vyloženě po minelách. A i když jsme znovu museli dotahovat, branky Hnyka a Muchy tentokrát stačily na remízu 2:2.

V posledním zápase nás čekal souboj s favoritem celého turnaje VDA Česká Třebová, v jehož barvách nastupoval i nejlepší hráč podzimní části Krajského přeboru dorostu. VDA šlo do zápasu se dvěma pohodovými výhrami, a možná i proto se nám dokonale podařilo je zaskočit. Již během pěti minut prvního poločasu se nám podařilo v exhibičním tempu nastřílet postupně pět branek (Hnyk, Fogl, Mucha, Fogl, Borovička) a zápas se tak mohl jevit jako rozhodnutý. Krátce před koncem prvního poločasu jsme však inkasovali dvě slepené branky a bylo tedy jasné, že ve druhém poločase nemáme nic jisté. Nástup do druhé půle se nám opět vcelku vydařil, nicméně několik nevyužitých brankových příležitostí nás již záhy mrzelo, když VDA dalšími dvěma brankami snížilo na rozdíl jediného gólu. Zanedlouho se však znovu prosadil Popelář a vrátil nám dvoubrankové vedení. Zbývajících pět minut jsme dohrávali pod silným tlakem, ze kterého se narodila další branka v naší síti, aby pak 7 sekund před koncem rozhodčí odpískal nepochopitelným způsobem zákrok a z trestného kopu se tak domácí družstvo dočkalo vyrovnání na 6:6.

Bilance jedné prohry nezní nakonec tak špatně, avšak ve spojení se dvěma remízami se tento výsledek jeví jako mírné zklamání. Dobrá nálada z prvního poločasu posledního zápasu však chlapcům vydržela a naše gymnázium se díky výkonům kvalitních fotbalistů z 1. a 2. A může těšit, že má Martin Popelář ne jednoho, ale hned několik kvalitních následovníků.

David Novotný

23.11.2022, 12:12, 1 obrázek


obrázek 5281