Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Školní akce / Ukliďme Česko 2023 v režii 7.B

Ukliďme Česko 2023 v režii 7.B

V brzkých ranních hodinách v pondělí 27. března se před hlavní budovou našeho gymnázia začali objevovat první nadšenci ze 7.B. Obdrželi jsme pytle a rukavice a nehledě na krutou zimu, lačnící po dobrodružství a v boji za lepší životní prostředí jsme vyrazili vstříc nebezpečí, které teprve mělo nastat…

První skupina odvážlivců se v čele s panem Svobodou jala zlikvidovat odpad nahromaděný v okolí vlakového nádraží a Kerhartic, druhý tým pod vedením pana Kumpošta se velmi neohroženě vrhl do úklidu Wolkerova údolí a třetí za vůdcovství paní Šmétkové nebojácně vyrazil vstříc úskalím očekávajícím nás u Stop Shopu. I přes nepříznivé podmínky jsme se všemi stanovišti probojovali a sešli se na černé skládce za hřbitovem, kde jsme nalezli opravdové podivnosti…kusy oblečení, plyšáci, léky a dokonce i pozůstatky něčeho, co snad kdysi mohl být karavan, nebyly ojedinělostí.

Nakonec se nám i přes kruté podmínky podařilo nahromadit odpad s odhadovanou váhou kolem dvou tun. Náš úlovek se sestával ze sedmdesáti pytlů a dalších věcí, příliš velkých, než aby se do nich vešly. Věřím tedy, že se nám náš úkol, ačkoli byl nelehký, podařilo splnit.

Daniela Tomášová (7.B)

6.4.2023, 9:25, 5 obrázků


obrázek 5619 obrázek 5618 obrázek 5617 obrázek 5616
obrázek 5615