Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Školní akce / 2.A v Praze

2.A v Praze

Stalo se už tradicí, že druhé ročníky si jezdí upevnit své historické znalosti nabyté v hodinách dějepisu dvoudenní exkurzí do Prahy. Ve dnech od 12. do 13. dubna se na ni vydala třída 2.A. Cíl byl jasný – přiblížit si historii našeho hlavního města, prohlédnout si stěžejní památky, které by měl každý z nás alespoň jednou v životě navštívit, ale také utužit kolektiv a užít si společně spoustu zábavy.

Počasí nám přálo, proto jsme si prošli Královskou cestu od Prašné brány na Pražský hrad za sluníčka a bez deště. Prohlédli jsme si katedrálu sv. Víta, Zlatou uličku a další krásy největšího hradního komplexu na světě. Večer jsme zhlédli divadelní hru Pygmalion v Divadle na Vinohradech. Bavila nejen nás, děvčata, kulturní milovníky, ale i naše chlapce. Také jsme objevili krásy Petřína a nočního fotbalu. Další den nám přiblížila události kolem atentátu na Reinharda Heydricha prohlídka Národního památníku hrdinů heydrichiády v kostele sv. Cyrila a Metoděje, kde se skrývali Jozef Gabčík a Jan Kubiš. Také jsme navštívili novou i starou budovu Národního muzea, a nakonec nás čekala velmi náročná prohlídka Národního divadla. Zbývalo jen dojít si na ubytovnu pro naše věci a dojít na vlakové nádraží. Spokojení, avšak s bolavými nožičkami jsme v pořádku nasedli do vlaku domů.

Exkurze proběhla bez větších komplikací, všichni jsme se vrátili uťapkaní, ale šťastní. A myslím, že se všichni těšíme na naši další společnou akci.

Michaela Krycnerová, 2.A

19.4.2023, 8:43, 3 obrázky


obrázek 5640 obrázek 5639 obrázek 5638