Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Školní akce / OHEŇ, VODA, VÍTR A SPOSTU ZÁŽITKŮ…ANEB VODÁCKÝ KURZ 2023

OHEŇ, VODA, VÍTR A SPOSTU ZÁŽITKŮ…ANEB VODÁCKÝ KURZ 2023

Dne 29. 5. 2023 ještě před osmou hodinou ranní se shromáždili žáci tříd 7. B a 3. A před již přistaveným autobusem u parku Kociánka, natěšení na dobrodružství, která je v následujících pěti dnech čekala nejen na řece Vltavě. S pár věcmi většinou jen v jedné tašce odjeli budoucí vodáci za zvuků kytar vstříc Vyššímu Brodu…

Po nekonečně dlouhé cestě, která nakonec trvala pět a půl hodiny, jsme si všichni úspěšně postavili naše domovy na následující týden v podobě stanů. Tedy kromě pár odvážlivců, kteří se rozhodli, že budou spát pouze pod širým nebem. V podvečerních hodinách poté proběhlo prvotní seznámení s řekou a zkoušení základů ovládání celé lodi.

Další dny se nesly především v duchu plavby. Přišlo první soulodění, jezy a s nimi také všemi obávané vyklopení se do vody. Ten nesložitější jez s názvem Lyra sjelo pouze pět lodí a k překvapení všech se nejednalo jen o posádky učitelů. Nikomu se však naštěstí nic nestalo, a tak na nás, jako každý večer, čekala odměna v podobě volejbalových zápasů či společně stráveného času u plápolajícího táboráku a zpívání snad všech písní, které známe.

Poslední večer nesmělo chybět tradiční pasování na vodáky, které naši kantoři doplnili i o dlouho nacvičovanou choreografii a proslov. Ráno 2. 6. už následovalo poslední zabalení stanů a ujetí cílové rovinky k místu, kde na nás čekal autobus. Ten nás všechny úspěšně dopravil do našich domovů s teplou sprchou, jídlem a také naší milovanou postelí, po níž se nám stýskalo asi nejvíce. Doufáme, že se z nás stali praví vodáci a toto nebyla naše poslední plavba. Ahooooj, Vltavo!

Kateřina Rejmanová

5.6.2023, 9:05, 5 obrázků


obrázek 5820 obrázek 5819 obrázek 5818 obrázek 5817
obrázek 5816