Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Školní akce / Turistický kurz 4. B

Turistický kurz 4. B

Náš turistický kurz začal dvacátého června ranním srazem na nádraží, odkud jsme osobákem dojeli do Koutů nad Desnou. Doprovod nám dělaly paní profesorka Kroulíková, Sloupenská a Kollertová. Po napínavém boji o nejlepší pokoje a ubytování se jsme se vydali směr Dlouhé stráně. Pořádnou turistiku zahájil výšlap po sjezdovce. Mnozí z nás už tehdy nemohli, ale s veškerým úsilím jsme k nádrži došli. Naneštěstí jsme ji zastihli vypuštěnou, z důvodu pravidelné údržby. Odměnou nám bylo seběhnutí vystoupaných metrů. Po večeři jsme strávili nějaký čas seznamováním se s naší budoucí třídní, paní profesorkou Sloupenskou, a povídání si s naší nynější třídní.

Druhý den jsme po velké snídani navštívili Velké Losiny. Nejprve jsme se zúčastnili prohlídky ve zdejší papírně a dali si oběd, většina z nás pizzu. Na první hodinu odpolední jsme konečně dorazili do termálů, kde jsme trávili zbytek odpoledne. Zatančili jsme si vodní aerobic, koupili si nanuky a užívali pohody. Na večeři jsme už všichni byli opálení a červení od sluníčka.

Poslední den jsme trávili hraním her v areálu. Při hře „poznej žáka“ se o nás paní Kroulíková dozvěděla poslední důležité informace, paní Sloupenská naopak něco nového o své budoucí třídě. Vyhlásila se celoturisťáková hra na ovečky a jelo se domů. Cesta byla klidná a unavená, poslouchali jsme písničky a spokojení a unavení dojeli domů.

Diblíková, Pavlišová

26.6.2023, 11:26, 9 obrázků


obrázek 5893 obrázek 5892 obrázek 5891 obrázek 5890
obrázek 5889 obrázek 5888 obrázek 5887 obrázek 5886
obrázek 5885