Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Soutěže a olympiády / Víte někdo, kde je Stráž nad Nežárkou?

Víte někdo, kde je Stráž nad Nežárkou?

(aneb Celostátní kolo Olympiády v české jazyce 2023)

V polovině června jsem se zúčastnila celostátního kola Olympiády v českém jazyce. Vzhledem k tomu, že jsem se nikdy tak daleko nedostala, jsem vůbec netušila, co od něj můžu čekat.

Měla jsem vlastně docela strach, protože kdykoliv jedu na soutěž krajské a vyšší úrovně, najde se tam mnoho lidí, kteří se příliš zaměřují na vítězství a nedá se s nimi normálně bavit. O to zděšenější jsem byla po zjištění, že olympiáda potrvá celý týden. Naštěstí mě obavy postupně opouštěly, až zmizely úplně, a to díky vstřícným organizátorům (i porotcům!) a skvělým spolusoutěžícím.

Příjemná atmosféra celkem vynahrazovala diskomfort kempu ve Stráži nad Nežárkou, kde jsme celou soutěž strávili. Nejvíc mi vadila absence stolů v chatkách, kterou jsem ale vyřešila tak, že jsem jako podložku používala poličku ze skříně. Nicméně si asi dokážete představit, jak špatně se za takových podmínek vymýšlí a píše sloh.

Vyhlašovalo se pouze umístění v první desítce, všichni ostatní dosáhli jedenácté příčky, takže mi můžete pogratulovat k jedenáctému místu v republice! Vlastně jsem to přestala brát jako soutěž, byla jsem vděčná, že jsem se tam dostala, ráda jsem přemýšlela nad zadanými úkoly a prostě jen čerpala inspiraci. A právě ta je společně se spoustou nových přátel tím nejdůležitějším, co si z týdne ve Stráži nad Nežárkou odnáším.

Kateřina Krajová, 7. B

8.8.2023, 10:02