Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Školní akce / Random kurz

Random kurz

Tak označila naše třídní učitelka, paní Sloupenská, neobyčejný kurz v Orlických horách. Původně lyžařský kurz, později turisťák, nebo chcete-li škola v přírodě započal v pondělí 18. března naším uhnízděním na chatě Polesí střeženou váženým panem Radomírem Hovorkou.

Nebylo času nazbyt, protože nás čekala procházka do proslulého hypermarketu v Říčkách. Už z názvu ale sami nejspíš tušíte, že nás takové štěstí opravdu nepotkalo. Své rány jsme si proto zašli zahojit lívanci v Hotelu Říčky.

Hned další ráno nás překvapilo zkušené duo pohledných myslivců, díky kterým jsme měli možnost se duší i tělem propojit s místní přírodou a stromy v ní. Odpoledne jsme přes všechnu námahu vystoupali na samotný vrchol vrchu Anenského.

Ve středu ráno jsme se tou samou cestou, tím stejným směrem vydali duševně obohatit do nedalekého Neratova, kde jsme se všichni v tichu pozastavili nad krásou zdejšího monumentálního kostela. Den jsme zakončili večerní soutěží talentů, na které se projevil skutečný umělecký duch naší třídy.

Přestože nás únava nezastavila při čtvrteční cestě do Rokytnice, krátký šlofík byl nezbytnou nutností pro většinu z nás, a tak jsme to při návštěvě muzea Sýpka skupinově zalomili.

A i když nás potkalo spoustu překážek a strastí, zvládli jsme to bez náplastí! A to hlavně díky našemu učitelskému sboru – paní Sloupenské, panu Motyčkovi a panu Faltovi – kteří tento kurz učinili nezapomenutelným. Moc si vážíme Vašeho úsilí a trpělivosti!

Přejeme hodně štěstí příštím jarním lyžařům!

Mlynářová, Bezdíčková 5. B

27.3.2024, 11:01, 9 obrázků


obrázek 6404 obrázek 6403 obrázek 6402 obrázek 6401
obrázek 6400 obrázek 6399 obrázek 6398 obrázek 6397
obrázek 6396